SON DAKİKA

YGS'ye girenlere kötü haber! Tam 10 soru hatalı çıktı!

>
YGS'ye girenlere kötü haber! Tam 10 soru hatalı çıktı!
Bugün uzmanlar tarafından yapılan yeni açıklamalara göre YGS'ye girenlere kötü bir haber geldi. Uzmanlara göre YGS'de am 10 soru hatalı.

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Geçtiğimiz Pazar günü yapılan ve bir çok öğrencinin hayatını kökten değiştirecek bir sınav olan YGS hakkında bugün uzmanlardan açıklama geldi. Yapılan incelemeler sonucunda YGS sınavında tam 10 sorunun yanlış olduğunu açıklayan uzmanlar, bu konuda ÖSYM'nin özensiz davrandığını açıkladı.

Bir çok öğrencinin geleceğini etkileyen YGS sınavında 10 sorunun yanlış çıkmasının ne gibi sonuçlar doğuracağı herkes tarafından merak ediliyor. Uzun bir zamandır beklenen sınavda 10 yanlışın çıkması ile birlikte öğrencilerin de puanlamalarında büyük sıkıntıların yaşanacağı iddia ediliyor.

ÖSYM'nin konu ile alakalı henüz bir açıklama yapmaması, olayların akışını da değiştirmeye devam ediyor. Temel Soru Kitapçığı'nın incelenmesinin ardından 10 sorunun yanlış çıktığını kaydeden uzmanlar bu soruları açıkladı. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre işte hatalı olan 10 soru:

Matematik: 15 ve 30. soru

Türkçe: 12. soru

Felsefe: 32. soru

Fizik: 3. soru, 4. soru, 7. soru, 9. soru, 14. soru ve 21. soru

PUANLAMAYI ETKİLEYECEK Mİ?

Hatalı olan soruların puanlamayı etkileyip etkilemeyeceği henüz bilinmiyor. Bir çok öğrenci tarafından merak edilen konu ise sorularun iptal edilmesi halinde puanlamanın nasıl olacağı. Soruları inceleyen ve yanıt vermesi beklenen ÖSYM'nin bu konu hakkında ne kadar vereceği ise herkes tarafından merak ediliyor.

Daha önceki sınavlarda yanlış çıkan soruları yapan üniversite adayları için bu sorular doğru kabul edilmiş ve puanlamaya da bu şekilde yansıtılmıştı.

Kar ve soğuk İstanbul'u esir alacak! Bu tarihlere dikkat!

 

Kar ve soğuklar bu illeri esir alacak! MGM'den güncel uyarı!

 

Ankara patlamasında ölenlerin isimleri açıklandı! İşte tam liste

YGS soruları açıklandı, hatalı soru iddiası doğru mu?
ANALİTİK DÜŞÜNME ÖLÇÜLÜYOR: Daha çok okuduğunu anlama, anladığını işleme hızla geçirebilme becerisi gerektiren sorular yer alıyor.
GALERİ
YGS LYS Sınavın ipuçları soru üniversite puan türü
ÖSYM Yönetim Kurulu kararı doğrultusunda 2015-YGS ye ait sorularının tamamından rastgele seçilen % 20 sine aşağıdaki bağlantıdan yayımlanmıştır.

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.