SON DAKİKA

Van'da polise hain pusu! 2 şehit var!

>
Van'da polise hain pusu! 2 şehit var!
Van'ın İpekyolu ilçesinde meydana gelen patlama olayında iki polisin şehit düştüğü ve bir polisin de yaraladığı haberi geldi.

Van'ın İpekyolu ilçesinde devam eden terör olayları her geçen gün artmaya devam ediyor. Polis ve askere yönelik girişimlerini sürdürmeye devam eden ve sık sık terör faaliyetlerine devam eden teröristler, bu sabah saatlerinde hain bir pusu ile iki polisi şehit ettiler.

Bölgeden alınan son bilgilere göre bugün sabah saatlerinde operasyon düzenleyen polis ekipleri, PKK'lıların bir sokağa patlayıcı yerleştirdiğini fark etti. El yapımı patlayıcı için bomba imha ekibi çağıran polisler, daha sonra el yapımı patlayıcının etksiz hale getirilmesi için çevredeki alanları tamamen boşalttı. Bu durumun ardından bomba imha ekipleri, patlayıcıyı etkisiz hale getirmek istedi. Bu durum nedeniyle büyük bir gerilim yaşayan ekip, bombanın infilak etmesi üzerine ağır yaralandı.

Bombaya çok yakın olan 2 polisin hayatını kaybettiği belirtilirken bir polisin de yaralandığı kaydedildi. Bu durumun ardından harekete geçen ekipler hemen yaralı polisi hastaneye kaldırdı.

ŞEHİT DÜŞEN POLİSLER AÇIKLANMADI

Van'ın İpekyolu ilçesi Hacıbekir Mahallesi, Karlıova Sokağı'nda meydana gelen bu saldırının ardından şehit düşen iki polisin ismi henüz açıklanmadı. Konuya ilişkin en kısa zamanda yetkililerden net bir açıklama bekleniyor.

Meydana gelen bu menfur saldırının ardından ise bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Operasyonlara zaman zaman helikopterlerle havadan destek sağlanmaya devam ediliyor.

Halkın Gazetesi BirGün PKK'dan özür diledi!

 

Panama Belgeleri'nde ikinci dalga! Bir çok Türk'ün de belgeleri yayınlandı!

 

14 Mayıs ehliyet sınav giriş yerleri belli oldu mu? 14 Mayıs 2016 ehliyet sınav giriş belgeleri

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.