SON DAKİKA

Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması Ne Zaman Başladı? Ne Anlama Gelir?

>
Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması Ne Zaman Başladı?  Ne Anlama Gelir?
Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen kanlı ay tutulması gerçekleşti. 3 gökyüzü olayının birlikte görüldüğü ay tutulmasının anlamı nedir? Mucizevi gökyüzü olayı Türkiye'den izlenebildi mi? Mavi Süper Kanlı Ay tutulması tekrar ne zaman gözlenebilecek? Kanlı ay tutulmasıyla ilgili merak edilenler ve astrolojiye etkisinin detayları...

Tüm dünyanın olduğu gibi Türkiye'nin de gündeminde olan Kanlı Ay Tutulması bu yılın ilk gökyüzü olayı olarak gerçekleşti. NASA’nın canlı yayınla her detayını gözler önüne serdiği Süper Kanlı Ay tutulmasında; ay daha büyük, daha aydınlık ve kırmızımsı bir parıltı verdi. Türkiye saati ile 13:51 ve 19:08 saatleri arasında gerçekleşecek olan ay tutulmasında, Dolunay ise 16:29’da meydana geldi. En son 31 Mart 1866’da gözlemlenen bu nadir doğa olayına neden Süper Kanlı Ay Tutulması deniliyor? Merakla beklenen tutulmanın burçlara etkisi ne olacak?

2018 yılının ilk önemli gökyüzü olayı 31 Ocak’ta Tam Ay Tutulması şeklinde gerçekleşti. Ancak Ay’ın Dünya’ya en yakın konumda olduğu etkileyici doğa olayı ’Süper Kanlı Mavi Ay’ tutulması Türkiye’den izlenemedi. 2018 yılında gökyüzü meraklıları için üç Güneş Tutulması ile iki Ay Tutulması daha yaşanıyor olacak. Tam Ay tutulması olarak gerçekleşen olayda Dünya'nın Güneş ile Ay arasına girmesi sonucu Güneş ışınlarının Ay'a ulaşması engellenmiş oluyor. Ay yalnızca Dünya'dan yansıyan ışıkla aydınlandığı için kızıl bir görünüme büründüğünden, gökbilimciler bu olayı "Kanlı Ay" olarak tanımlıyor.

Ay'ın aynı ay içerisinde ikinci kez Dolunay halini aldığı "Mavi Ay" olarak da adlandırılan gök olayı ile Dünya'ya en yakın olduğu ve en büyük halde göründüğü "Süper Ay" görünümleri de 1982’den bu yana ilk defa gözlemleniyor olacak. Bundan sonraki en erken Mavi Süper Kanlı Ay tutulmasının 2037’de görülmesi beklenirken, burçlara olan etkisi konusunda da astrologlar ani kararlar verilmemesi konusunda uyarılarda bulundu.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.
x