SON DAKİKA

Saatler ne zaman ileri alınıyor? Yaz saati uygulaması ne zaman başlayacak?

>
Saatler ne zaman ileri alınıyor? Yaz saati uygulaması ne zaman başlayacak?
Uzun zamandır beklenen yaz saati uygulaması sonunda başlıyor. Detaylar haberimizde...

Bu yıl hayata geçirilecek olan yaz saati uygulaması ile birlikte bir çok kişinin mağdur olmaması için uyarılarda bulunan vatandaşlar herkesin dikkat etmesi gerektiğini ifade etti. Orta kuşakta yer alan Türkiye'nin elektrik tasarrufu yapılabilmesi için alınan önemli kararlardan biri olan yaz saati uygulaması bu gece hayata geçirilecek.

Bu gece yani Cumartesi'yi Pazar'a bağlayan gece saat 03.00'da ileri alınacak olan saatlere dikkat edilmesi gerektiği bildirildi. Yarın yapılacak YDS sınavı için adayların da dikkatli olması gerektiğini açıklayan yetkililer, akıllı telefonların saatlerini kendi kendisine güncellediğini ve bu nedenden dolayı bazı sıkıntıların da meydana gelebileceğini ifade etti.

Konu ile alakalı detaylı açıklamalarda bulunan uzmanlar, yaz saati uygulamasında analog saatlerin daha sağlıklı olduğunu ifade etti. Daha önceden saatlerin bir saat ileri alınması ve o şekilde yatılmasının daha doğru olacağını kaydeden yetkililer, bu konuda herkesin dikkatli olması gerektiğini bildirdi.

YDS İÇİN ANALOG SAAT EN DOĞRUSU

Yarın yapılacak YDS sınavı ile birlikte öğrencilerin saatleri kaçrımaması gerektiğini ifade eden yetkililer, akıllı telefonların saatleri iki kez ileriye alabileceğini ve bu sebepten dolayı da analog saatlerin kullanılmasının daha doğru olacağını kaydetti. Analog kol saatiniz ya da duvar saatiniz var ise onu kullanmanızın daha sağlıklı olacağını kaydeden yetkililer, YDS sınavına girecek adayların bu konuda çok dikkatli olması gerektiği vurgulandı.

Altın fiyatları yükseliyor mu? Altın fiyatlarında son durum 26 Mart 2016 

 

Dolar fiyatları yükseliyor mu? Güncel dolar fiyatları 26 Mart 2016

 

Saatler ne zaman geri alınıyor? Yaz saati uygulaması ne zaman başlayacak?

 

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.