SON DAKİKA

Quaresma'nın Cezası Belli Oldu! Quaresma Ne Kadar Ceza Aldı? Kaç Maç Oynamayacak?

>
Quaresma'nın Cezası Belli Oldu! Quaresma Ne Kadar Ceza Aldı? Kaç Maç Oynamayacak?
Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Josef ile yaşadığı fiziksel tartışma sonucunda kaç yıl ceza alacağı merakla beklenen Beşiktaş'ın ünlü futbolcusu Quaresma'nın cezası sonunda belli oldu.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Ricardo Quaresma'ya 5 maç sahalardan uzak kalma cezası verdi. 5 maç boyunca oyuna giremeyecek olan Ricardo Quaresma, Fenerbahçe ile Beşiktaş'ın karşı karşıya geldiği Ziraat Türkiye Kupası ilk maçında Fenerbahçe oyuncusu Josef'e yapmış olduğu fiziksel müdahale ve hemen ardından Mehmet Ekici'ye yaptığı fiziksel müdahaleyle birlikte 5 maç ceza aldı.

Trabzonspor maçında tedbirli olarak sahada kendine yer bulamayan Portekizli ünlü oyuncunun çekmesi gereken daha 4 maç cezası bulunuyor. Ancak Beşiktaş Tahkim Kurulu'na itirazda bulunacak. Kurul, eğer Beşiktaş'ın yaptığı itirazı geçerli ve haklı bulursa cezayı indirebilecek.

Quaresma'nın disiplin kurulunda yer aldığı maddelerin gerektirdiği ceza, en az 8 en fazla 16 maç cezasını gerektiriyordu. Ancak disiplin kurulu hem alt sınırdan ceza verdi, hem de tahrik indirimi yaptı. Portekizli yıldıza maç cezasının yanı sıra yanı zamanda 22.000 TL para cezasıda verildi.

PFDK, Beşiktaş - Fenerbahçe maçında meydana gelen olaylardan dolayı  43. ve 44. maddeler olmak üzere toplam 2 maddeden disiplin kuruluna sevki gerçekleştirilen Beşiktaşlı yıldız Quaresma'ya 5 resmi müsabakadan men edilme ve 22.000 TL para cezası verdi. Quaresma'ya verilen cezanın gerektiğinden fazla olduğunu iddaa eden Beşiktaş yönetimi, Tahkim Kurulu'na başvuracağını açıkladı. 

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.