SON DAKİKA

Panama Belgeleri'nde ikinci dalga! Bir çok Türk'ün de belgeleri yayınlandı!

>
Panama Belgeleri'nde ikinci dalga! Bir çok Türk'ün de belgeleri yayınlandı!
Dünya'yı sarsan ve uzun yıllar saklanan bir belge olan Panama Belgeleri, yeniden gün yüzüne çıktı. ilk olarak büyük bir dalga yaratan belgeler ikinci bir dalga ile Türkiye'ye de sıçradı.

Uzun zamandır dünya genelinde büyük bir tartışma yaratan ve bu sebepten dolayı da herkesin dikkatini çeken Panama Belgeleri, geçtiğimiz günlerde ikinci dalga halinde yayınlandı. Bu yayınlanmanın ardından belgelerin tamamının 2,4 terabayt büyüklüğünde olduğu kaydedildi. İş adamları ve politikacıların, aynı zamanda ülkelerin gizli hesaplarını ortaya çıkaran ve büyük oranda para kaçıranları ifşa eden Panama Belgeleri'nde tam 101 Türk'te yerini aldı.

Geçtiğimiz aylarda ilk olarak gündeme çıkan ve ardından da ikinci dalga halinde ortaya çıkan Panama Belgeleri'nde bir çok kişinin vergi kaçırdığı da açıklandı. Dünya'ya yeniden büyük bir sıkıntı getiren Panama Belgeleri hakkında İngiliz Bakan David Cameron itirafta bulunmuştu. Bu durumun ardından İzlanda Başbakan'ı da istifa etmek zorunda kalmıştı.

Yaşanan gerilim her geçen gün dünya çapında artarken, Türkiye'nin de adının listede yer alması büyük sorunları beraberinde getirdi. Ömer Sabancı, Gürmen Grup'un sahibi Remzi Gür gibi isimler de Türkiye'den yer aldı. Yayınlanan listede Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tam 101 isim yer alıyor.

Bu isimlerin genel olarak yurtdışında hesap açtıran ve farklı para girişimlerinde bulunan isimlerden dikkat çekenler arasında Vuslat Doğan Sabancı, Mehmet Emre Zorlu, Olgun Zorlu, Vakkas Altınbaş, Hüseyin Altınbaş, İmam Altınbaş, Nurettin Çarmıklı, Erol Çarmıklı, M. Oğuz Çarmıklı, Eski Galatasaray Spor Kulübü başkanı Adnan Polat, eski Beşiktaş başkanı Serdar Bilgili, Tuncay Özilhan, Mehmet Hattat gibi isimler de yer alıyor.

Skandala adı karışan, Çalık Grubu, Zorlu, Rixos, Sembol İnş, Ağaoğlu, Koç Holding gibi büyük şirketlerin para akışının yurtdışından yapılması da dikkatleri çekmeye devam ediyor.

Van'da polise hain pusu! 2 şehit var!

 

Halkın Gazetesi BirGün PKK'dan özür diledi!

 

14 Mayıs ehliyet sınav giriş yerleri belli oldu mu? 14 Mayıs 2016 ehliyet sınav giriş belgeleri

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.
x