SON DAKİKA

PKK'dan Muş'ta Hain Saldırı!

>
PKK'dan Muş'ta Hain Saldırı!
Dün akşam Muş'ta çok hareketli saatler yaşandı. Bir polis aracına saldıran PKK'lılar roketatar ve uzun namlulu silahlarla polise ateş açtı.

 Dün akşam Muş'ta devriye gezen polisler neye uğradıklarını şaşırdılar. Dün akşam normal asayiş kontrolünü yapan polislere terörist bir grup saldırdı. Saldırıda Şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

Olay dün gece Muş merkezde yaşandı. Toki Konutları'nın bulunduğu yerde zırhlı bir araçla devriye gezen polis ekipleri ilk başta nereden geldiği belli olmayan bir roket ile saldırıya uğradı. Şans eseri roketin boş bir araziye düşmesi olası can ve mal kaybını önledi. Kendilerine saldıran terörist grubunun yerini tespit eden polis karşı bir ateşle karşılık verdi. Polisin ateş açmasının ardından uzun namlulu silahlarla karşılık veren terörist grup kurşunlarının bitmesi nedeniyle gecenin karanlığından faydalanarak kaçtı. Ardından takviye ekip isteyen polis kuvvetleri kaçan teröristleri yakın mahalle ve binalarda aradı. Yaşanan saldırının ardından harekete geçen Muş Emniyet Müdürlüğü terörist ekibinin izine ulaşmaya çalışıyor. Teröristleri mobeseden tespit etmeye çalışan polis ilde güvenlik önlemlerini de arttırdı.

Muş'ta meydana gelen bu olayla birlikte çevre illerden de operasyon için destek istendi. Polis olayla ilgili soruşturmasını sürdürürken terörist grubun izine ulaşıldığı ve teröristlerin kimliklerinin tespit edildiği bildirildi.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.
x