SON DAKİKA

Nusaybin'den kahreden haber! 3 asker şehit düştü!

>
Nusaybin'den kahreden haber! 3 asker şehit düştü!
Mardin'in Nusaybin ilçesinde operasyonlar kaldığı yerden devam ederken, bugün sabah saatlerinde 3 askerin şehit düştüğü haberi herkesi üzdü.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Teröristlere yönelik yapılan yeni adımlarla birlikte operasyonlar her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Bugün de aralıksız devam eden operasyonlardan kötü bir haber geldi. Uzun zamandır devam eden operasyonlarda bugün sabah saatlerinde terör örgütü PKK ile aralarında çatışma çıkan güvenlik güçleri uzun süren çatışmanın ardından kendilerine atılan roket ile birlikte yaralandı. 

Olay yerinde atılan roketin ardından 3 askerin şehit düştüğü olayda 14 asker de yaralandı. Bölgeye hemen takviye ekipler sevk edilirken, yaralı askerler de Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Büyük bir titizlikle tedavileri süren 14 askerin adı verilmezken, şehit düşen 3 asker ile de alakalı açıklama yapılmadı. Menfur saldırıyı Genelkurmay Başkanlığı kendi sitesinden açıklarken, yaşanılanlardan dolayı büyük bir üzüntü duyulduğunu ifade etti. Meydana gelen saldırıda hayatını kaybeden askerler için en kısa zaman da tören düzenlenecek.

OPERASYONLAR YOĞUNLAŞTIRILDI

14 Mart'tan bu yana Nusaybin'de devam eden çatışmalar hala etkisini sürdürüyor. Çatışmalarda 49. güne giren Nusaybin'de her yer yıkılmış durumda. Teröristlerin bölgeden çekilmemesi ve hendeklerin kapatılamaması nedeniyle operasyonlara daha büyük katkılar sağlanmak isteniyor. Her geçen gün büyük sorunların beraberinde geldiği operasyonlarda en kısa zamanda terör gruplarının etkisiz hale getirilmesi amaçlanıyor. Bu sebepten dolayı da genel olarak hava destekli operasyonlarla JÖH ve PÖH'ün işlerinin kolaylaştırılması amaçlanıyor.

Son Dakika! Gaziantep'te büyük patlama! 

 

Adana'da canlı bomba alarmı! 1 Mayıs kutlamaları iptal edildi!

 

Bağdat Caddesi'nde büyük vahşet! 10 dakika arayla iki kişi öldü!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.
x