SON DAKİKA

Mardin'den kahreden haber! 2 asker şehit düştü!

>
Mardin'den kahreden haber! 2 asker şehit düştü!
Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlar sırasında bir patlamanın meydana geldiği ve bu patlamada iki askerin şehit düştüğü ifade edildi.

Uzun zamandır Nusyabin'de devam eden operasyonlar büyük sorunlar yaratmaya devam ediyor. Bir çok askerin operasyonlara devam etmesi ve aynı zamanda bu operasyonlara polislerin de destek vermesi, operasyon alanlarının yayılmasına neden oluyor. 14 Mart'tan bu yana büyük bir kararlılıkla devam eden operasyonların ardından her geçen gün Nusaybin'den gelen şehit haberleri herkesi derinden etkiliyor.

Bugün yapılan operasyonlarla birlikte Nusaybin'den yine acı bir haber geldi. Bölgeden alınan son bilgilere göre Nusaybin'de Fırat Mahallesi'nde bir evde arama yapan askerlerin evde bulunduğu sırada patlama meydana geldiği ifade edildi. Patlamanın ardından bölgeye yoğunlaşan ekipler, iki askerin şehit düştüğünü belirledi. 

EVE YERLEŞTİRİLEN BOMBA PATLATILDI

Askerin bölgede operasyon yapacağından haberi olan ve bu sebepten dolayı da saldırılarına devam eden PKK'lı teröristler, askerler eve girdikten hemen sonra el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi. Bu durumun ardından harekete geçen askerler bölgede geniş çaplı önlem alırken, patlamada iki askerin şehit düştüğü ifade edildi.

KİMLİKLERİ AÇIKLANMADI

Söz konusu evde arama yaparken infilak ettirilen bomba sonucunda hayatını kaybeden ve ardından cenazeleri hastaneye kaldırılan askerlerin kimlikleri henüz açıklanmadı. Konu ile alakalı olarak açıklama yapan yetkililer, bir askerin de yaralandığını yaralı askerin hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

Yaralı askerin yaralandıktan sonra tedavisinin devam ettiğini ifade eden yetkililer, operasyonların da devam ettiğini belirtti.

ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES 2016 bahar sınav soru ve cevapları

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.