SON DAKİKA

MİT Tırları davasında Can Dündar ve Erdem Gül için istenen ceza belli oldu!

>
MİT Tırları davasında Can Dündar ve Erdem Gül için istenen ceza belli oldu!
Son yılların en çok konuşulan olaylarından biri olan MİT tırları hakkında görülen davada Erdem Gül ve Can Dündar için istenen hapis cezası belli oldu.

Geçtiğimiz yıllarda Adana'da durdurulan ve ardından da içinden çok sayıda silah çıkan, MİT'e ait tırlar büyük ses getirmişti. türkiye genelinde büyük sorunlara yol açan MİT tırları dünya basınında da geniş yankı bulmuştu. 

Dünya basınının bile yakından ilgilendiği bir olay olan MİT tırlarının ardından Can Dündar, çeşitli girişimlerde bulunmuş ve bir köşe yazısı yazmıştı. Bu durumun ardından MİT tırları ile alakalı olarak çeşitli yorumlarda bulunan Erdem Gül'de göze çarpan isimler arasında yer almıştı. MİT tırları nedeniyle büyük sorun yaşayan Türkiye'de konu ile alakalı olarak harekete geçen savcılık, Can Dündar ve Erdem Gül hakkında suç duyurusunda bulundu. Haklarında dava açılan ve ardındanda Silivri'de bir kaç gün hapis yatan Can Dündar ve Erdem Gül, bu durumla birlikte hakim karşısına çıkarıldı.

HAPİS İSTEMİ ŞAŞIRTTI

MİT tırları ile alakalı yazı yazan Erdem Gül ve Can Dündar'ın daha sonra hakim karşısına çıkarılması ile birlikte olayların akışı da tamamen değiştirildi. Tutuksuz yargılanmasına karar verilen Can Dündar'ın ve Erdem Gül'ün bugün ceza istemi de belli oldu. Savcılık tarafından istenen cezaya göre Erdem Gül için 10 yıl, Can Dündar içinse 31 yıl ceza istendi. Eğer bu cezalar mahkeme tarafından onaylanırsa, ünlü gazeteci Can Dündar tam tamına 31 yıl, Erdem Gül ise 10 yıl cezaevinde yatmak zorunda kalacak.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.
x