SON DAKİKA

Kırgız uyruklu Türk Vatandaşı Kadının Cenazesine Sahip Çıkan Olmadı!

>
Kırgız uyruklu Türk Vatandaşı Kadının Cenazesine Sahip Çıkan Olmadı!
Antalya'ya bağlı Manavgat ilçe sınırlarında çocuklarının velayetini alamadığı iddiasıyla, eşinin ağabeyi tarafından canice boğularak öldürülen Kırgız uyruklu Türk vatandaşı kadının cenazesine Türkiye'de sahip çıkan olmadı. Bununla birlikte kadının cenazesi Kırgızistan'a gönderildi.

Katerina Ç.'nin (34) cenazesi, Antalya Adli Tıp Kurumun'da gerçekleştirilen otopsi işleminin 6 gün önce tamamlanmasına rağmen hala Türkiye'de herhangi bir yakını tarafından alınmadı. 

Eşinin ağabeyi, yani kayınbiraderi tarafından cani bir şekilde boğularak katledilen kadının cansız bedeni, bugün ülkesindeki ailesinin talebi ve Kırgızistan Antalya Konsolosluğu'nun isteğiyle birlikte cenaze hizmetleri şirketi tarafından alındı. Ardından ise cenaze katledilen kadının memleketi Kırgızistan'a gönderildi.

Bahçelievler Mahallesi'nde yer alan 5020. Sokak'ta gelişen olayda, evinin içerisinde 27 Şubat tarihinde Kırgız uyruklu Türk vatandaşı Katerina Ç., eşinin ağabeyi Mehmet Ç. tarafından boğularak yaşamını kaybetmişti.

Cinayetin ardından tutuklanarak hapishaneye gönderilen Mehmet Ç., kardeşinin boşanma davası açtığı yengesini konuşma amacıyla gittiği evinde boğarak öldürdüğünü itiraf ederek cezasına razı olmuştu.

Katerina Ç.'nin 4,6 ve 11 yaşındaki 3 erkek çocuğu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından koruma ve bakım altına alınmıştı. 

Genç kadını acımadan vahşi bir şekilde katleden Mehmet Ç., verdiği ifadesinde ağabeyi Haydar Ç. ile beraber bundan 2 yıl önce Niğde'de bir iplik fabrikası işletmekte olduklarını, Rusya ile yaşanan sıkı krizin ardından işlerinin durma noktasına geldiğini ve bununla birlikte iflas ettiklerini belirtmişti.

Mehmet Ç., ağabeyinin borçlarını ödeyemediğinden dolayı yurtdışına kaçarak kurtulmaya çalıştığınıda sözlerine eklemişti. 

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.