SON DAKİKA

Hollandayla Bir Gerilim Daha!

>
Hollandayla Bir Gerilim Daha!
Erciyes Kayak Merkezi'nde 3 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan Dünya Snowboard Kayak Kupası'na, Güney Kore ve Hollanda, katılım gerçekleştirmeyeceklerini belirtti. Geçen günlerde sözde Ermeni soykırımını tanıyan Hollanda'nın aldığı bu kararında, iki ülke arasında meydana gelmiş olan siyasi gerginliğin etkisinin bulunduğu vurgulandı.

Uluslararası Kayak Federasyonu aracılığıyla gerçekleştirilen dünyanın en prestijli ve kaliteli snowboard yarışı olarak ön plana çıkan FIS Snowboard World Cup, bu yıl 3. kez tekrardan Erciyes üzerinde gerçekleştirilecek.

Türkiye Kayak Federasyonu'nun destekleriyle Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes A.Ş. imzasıyla birlikte meydana getirilen bu söz konusu dev yarış, Develikapı'da toplam olarak 17 farklı ülkenin 97 farklı sporcusuyla birlikte gerçekleştirilecek.

Güney Kore ve Hollanda, son anda yarışa katılım gerçekleştirmeyecek olduklarını Uluslarası Kayak Federasyonu'na iletirken, Güney Kore, Kış Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmasını, Hollanda'nın ise yine Güney Kore üzerinde düzenlenen olimpiyatları ve Erciyes Dağı'na ulaşımı mazeret olarak gösterdiği vurgulandı.

Hollanda'nın katılımı geri çekmesi kararında, Türkiye ve Hollanda arasında meydana gelen siyasi gerginliğin ve sözde bahsi geçen Ermeni Soykırımı kararını tanımasının etkili olarak ön plana çıktığı iletildi.

Erciyes üzerinde yarışacak olan ülkeler, kadın ve erkek sporcuların sayısını Uluslararası Kayak Federasyonu'na bildirdi.

''Hollanda (iptal),Güney Kore (iptal), Avusturya (14), Kanada (9), Bulgaristan (2), Çin (4), Çekya (2), Fransa (1), Almanya (11), İtalya (9), Japonya (6), Gürcistan (1), İran (2), Polonya (4), Rusya (15), Slovenya (4), İsviçre (7), Türkiye (2), Amerika  (4)''

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.