SON DAKİKA

Halkın Gazetesi BirGün PKK'dan özür diledi!

>
Halkın Gazetesi BirGün PKK'dan özür diledi!
Son yılların en dikkat çeken sol gazetelerinden biri olan BirGün, büyük bir rezalete daha imza attı.

Sözde halkın gazetesi olarak çıkarılan ve çok uzun yıllar boyunca PKK'nın propagandasını yapmaya devam eden BirGün gazetesi, büyük bir skandala imza attı. Geçtiğimiz günlerde yaza Mine Kırıkkanat ile röportaj yapan BirGün gazetesi, yazarın ifadelerini olduğu gibi sitesinde yayınladı.

Yapılan röportajda PKK'yı çok sert bir dille eleştiren Mine Kırıkkanat, PKK'nın kadını bir mal gibi gördüğünü ifade etti. Bu ibarelerin röportajda yer almasının ardından PKK'lı bir çok okuyucu BirGün gazetesine şikayette bulundu. Gelen şikayetlerin ardından röportaja sansür uygulandı. Bu durumun yanı sıra yazıyı yayınlayan editörünü de kovan ve hakkında işlem başlatan BirGün gazetesinin bu durumu sadece bu girişimlerle sınırlı kalmadı.

YAZILI GAZETEYE MÜDAHELE EDEMEDİ

Sitesinde uyguladığı sansürün ardından yazılı gazeteye sansür uygulayamayan BirGün gazetesi, özür diledi. Mine Kırıkkanat'ın söylemleri hakkında okuyucularından özür dileyen BirGün gazetesine ise Mine Kırıkkanat'an çok ağır bir darbe geldi. BirGün gazetesinin özgürlükçü demokrasiyi savunmak istediğini fakat baskı ve korkuya bir anda teslim olduğunu ifade eden Mine Kırıkkanat'a çok sayı destek geldi.

PKK'yı eleştirdiği için sansüre uğrayan Mine Kırıkkanat, yaşananlara inanamadı. Yapılanlar için sansür uygulayan BirGün gazetesi ise Mine Kırıkkanat'tan özür dilemedi.

Van'da polise hain pusu! 2 şehit var!

 

Panama Belgeleri'nde ikinci dalga! Bir çok Türk'ün de belgeleri yayınlandı!

 

14 Mayıs ehliyet sınav giriş yerleri belli oldu mu? 14 Mayıs 2016 ehliyet sınav giriş belgeleri

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.
x