SON DAKİKA

Gupse Özay Kimdir? Gupse Özay Barış Arduç Aşkından Son Gelişmeler!

>
Gupse Özay Kimdir? Gupse Özay Barış Arduç Aşkından Son Gelişmeler!
Komedi dünyasının ilgiyle takip edilen isimlerinden biri haline gelen Gupse Özay, son yazdığı filmiyle yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Galası gerçekleşen Deliha 2 filmi ile çok konuşulan başarılı oyuncunun film için hızla alıp verdiği kiloları da herkesi şaşırtıyor. Hakkında çok az şey bilinen Gupse Özay kimdir? İşte merak edilenler...

Yalan Dünya’nın Nurhayat’ı olarak hayatımıza giren Gupse Özay'ın kariyer hayatı nasıl başladı? Hangi filmlerde rol aldı? Barış Arduç’la yaşadığı aşka dair en özel gelişmeleri yazımızda bulabilirsiniz...

30 Temmuz 1984 tarihinde, İzmir'de dünyaya gelen Gupse Özay, aslen Çerkes kökenli bir ailenin kızı. Öğrenilen bilgilere göre ünlü oyuncunun ismi de Çerkesçe de “canımın içi” anlamına geliyor. Ege Üniversitesi Radyo Tv ve Sinema bölümünden mezun olan Özay, üniversite yıllarında dostlarıyla çektikleri “Yaman Yaşamışım adlı belgesel ile ödül almıştır. TRT'den, birçok yapım şirketlerine, magazin dergilerinden dizi setlerine kadar pek çok alanda kariyer denemeleri olmuştur. 4 yıl reklam yazarlığı yapan oyuncu ardından dizi sektörüne geçme kararı almıştır. İlk olarak Yalan Dünya dizindeki Nurhayat rolüyle tanınan Gupse Özay, Kasım 2014’te vizyona giren kendisinin yazıp yönettiği Deliha filmiyle de ilk sinema tecrübesini gerçekleştirdi.

Yıllar önce aşkı Barış Arduç’ta bulan Gupse Özay’ın televizyon dünyasındaki başarıları kadar birlikteliği de çok konuşuluyor. Haklarında sürekli ayrılık haberleri çiftin ilişkisine dair Arduç’un, Kiralık Aşk dizisinde rol aldığı sırada Gupse Özay’a duyduğu aşkı; “Gerçek hayatta dizidekinden daha güzel bir aşk yaşıyorum” sözleri ile ifade etmesi dikkatlere üzerlerine çekmeye yetti. 2015 yılında gerçekleşen 20. Sadri Alışık Sinema Ödülleri, Müzikal ya da Komedi dalında “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülüne almaya hak kazanan Gupse Özay’ın 8 Nisan'da vizyona girecek olan “Küçük Esnaf” sinema filmi de şimdiden çok merak ediliyor.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.