SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da Önemli Temaslarda Bulundu

>
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da Önemli Temaslarda Bulundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, körfez ülkelerini de kapsayacak olan ziyaretini gerçekleştirmek üzere bugün öğlen saatlerinde bazı yetkililerle birlikte Katar'a gitti. Katar Emiri Al Sani ile baş başa görüşmeler gerçekleştiren Erdoğan'ın heyetler arası önemli temaslarda bulunacağı kaydedildi. Körfez bölgelerindeki krizle ilgili sonuç ne oldu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika Katar ziyareti. Özel uçağı "TUR" ile saat 12.25'te Katar'ın başkenti Doha'ya giden Cumhurbaşkanının, körfez ülkelerini de kapsayacak olan ziyaretinin son durağı Doha'da bazı temaslarda bulunacağı belirtildi. Havalimanına ayak basmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani karşılarken, Erdoğan ve Katar Emiri Al Sani’nin aynı araçla Emirlik Divanı'na geçtiği biliniyor. İşte haberin önemli gelişmeleri…

Bugün öğlen saatlerinde Katar’a gittiği bilinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, körfez ülkelerini kapsayan ziyaretinin son durağı Doha'da bazı temaslarda bulunacak. Uluslararası Hamad Havalimanı'nda Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani tarafından karşılanan misafirler arasında, Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer ile diğer yetkililerinde bulunduğu biliniyor. Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi  Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve  Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile  MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın da Doha'ya geldiği gittiği gelen bilgiler arasında.

Erdoğan ve Katar Emiri Al Sani’nin aynı araçla Emirlik Divanı'na geçtiği ve ikilinin burada öncelikle baş başa ve ardından heyetler arası görüşmelerde bulunacağı kaydedildi. Görüşmelerin ardından onuruna verilen öğle yemeğine katılan Erdoğan’ın, daha sonra Katar Emiri Al Sani'nin babası Emir Şeyh Hamad bin Khalifa Al Thani ile Al Wajbah Sarayı'nda gerekli temasları tamamlaması sonrasında Türkiye'ye döneceği belirtildi.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.
x