SON DAKİKA

Can Dündar'ın aldığı ceza belli oldu! Ünlü gazeteci yıllarca hapis yatacak!

>
Can Dündar'ın aldığı ceza belli oldu! Ünlü gazeteci yıllarca hapis yatacak!
Uzun süre önce Adana'da durdurulan ve tüm Türkiye'de büyük ses getiren MİT Tırları hakkında yazı yazan gazeteci Can Dündar'ın cezası belli oldu.

Kısa süre içinde bir çok olayla karşı karşıya kalan ve bu durum nedeniyle de hakim karşısına çıkan Can Dündar, bugün yoğun bir gün geçirdi. İlk olarak adliyenin kapısında silahlı saldırıya uğrayan Can Dündar, vatan hainliğiyle suçlandı. Silahlı saldırganın kendisine 'vatan haini' olarak bağırmasına Can Dündar, Twitter üzerinden tepki gösterdi.

Uzun zamandır yargılanmaya devam eden ve bu durumdan dolayı da büyük bir problemle karşı karşıya kalan Can Dündar, geçtiğimiz günlerde ilk olarak duruşmaya çıkmıştı. Konuya ilişkin duruşmada açıklama yapan Can Dündar, bu durumun ardından hakkında istenen 30 yıl için de bir açıklamada bulunmamıştı.

Sessizliğini korumaya devam eden Can Dündar, bugün sabah saatlerinde adalet sarayının önüne geldi. Burada konuşma yapan ve ardından da hakim karşısına çıkan Can Dündar'ın cezası da belli oldu.

TAM 5 YIL 10 AY HAPİS YATACAK

Uzun zamandır gazetecilik yapan ve çok sayıda belgesele imza atan, bu durumun yanı sıra aydınlatılmayan çok sayıda olayı aydınlatarak kendi köşesine taşıyan Can Dündar için MİT Tırları hakkında yazdığı yazı için 5 yıl ceza almasına karar verildi.

Can Dündar'ın yazdığı yazıdan dolayı 5 yıl 10 ay ceza alması da büyük bir ses getirdi. Adliye çıkışında konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Can Dündar, yaptığı meslekten dolayı eleştirildiğini ve hatta mesleği yüzünden de içeri alındığını ifade etti.

Can Dündar'a şok saldırı! Silahların hedefi oldu!

 

Erken seçim yapılacak mı? YSK'dan erken seçim açıklaması!

 

2 YORUM
  1. Adımız Soyadımız

    ibrahim +!

  2. ibrahim alpaydın

    türkiye demokrasi yolunda daha çok yol katedeceğe benziyor. can dündarın fikirleri yanlış veya doğru yazdıkları için ceza alıyorsa bu türkiye için büyük bir ayıptır.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.