SON DAKİKA

Can Dündar ve Erdem Gül Davasında Flaş Gelişme!

>
Can Dündar ve Erdem Gül Davasında Flaş Gelişme!
MİT tırlarının durdurulmasına yönelik haberi yayınlanmakla suçlanan Can Dündar ve Erdem Gül iddianamesinde AYM'den flaş karar!

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Anayasa Mahkemesi ,Cumhuriyet gezetecileri Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklu yargılanmasını hak ihlali olarak gördü.Anayasa Mahkemesi ,gerekçeli kararında basın özgürlüğünün altını çizdi.Yüksek mahkemenin kararıyla, iki gazetecinin tahliyesinin yolu açıldı gibi görünüyor.

Anayasa Mahkemesi, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin olarak Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Can Dündar ve Cumhuriyet gazetesi Ankara temsilcisi Erdem Gül hakkındaki iddanamesinde ,tutuklu gezetecilerin bireysel başvurularını görüşmek için toplandı.

Anayasa Mahkemesi ,Can Dündar ve Erdem Gül'ün,"kişi hürriyeti ve güvenliği haklarının ihlal edildiğine"karar verdi. Verilen  kararın,  3'e karşı 12 oyla alındığı öğrenildi.

Tahliye taleplerini içeren dilekçelerin ekine Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararını da ekleyen avukatlar,Dündar ve Gül hakkında tahliye talebinde bulundular.

Gezetecilerin ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin,Can Dündar ve Erdem Gül'ün hapis yattığı Silivri Cezaevinde aylardır nöbet tutuyorlardı.Merakla beklenen MİT tırlarının davasının ilk duruşması 25 Mart 'ta yapılacak.

Can Dündar Ve Erdem Gül Davası nda Flaş Gelişme!
Can Dündar ve Erdem Gül hakkında flaş gelişme!
Can Dündar ve Erdem Gül iddianamesi onaylandı
Can Dündar ve Erdem Gül ün Tutuklanmaları Dünya Basınında
Can Dündar ve Erdem Gül, Anayasa Mahkemesi ne başvurdu
Can Dündar ve Erdem Gül için istenen cezalar belli oldu
Can Dündar ve Erdem Gül e tutuklama talebi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.
x