SON DAKİKA

Can Dündar Tutuklandı Mı? Can Dündar'ın Son Durumu Ne?

>
Can Dündar Tutuklandı Mı? Can Dündar'ın Son Durumu Ne?
Türkiye'nin en önemli araştırmacı - gazeteci yazarlarından biri olan Can Dündar'ın 'MİT Tırları' için yazdığı yazı nedeniyle savcılık tarafından tutuklanması talep edildi. Detaylar haberimizde...

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Geçtiğimiz yıl sınırda durdulan tırların içilerinin aranması ve içlerinde bir takım malzemelerin bulunması ve ardından da bu durumun haber yapılmasıyla birlikte ülkemizdeki gerilim de hadsafhaya ulaştı. Uzun zamandır gerilimin yaşandığı Türkiye'de durdurulan tırların Milli İstihbarat Teşkilatı'na ait olduğu ifade edildi.

Bu durumun ardından konu ile alakalı yazı yazan Can Dündar hakkında soruşturma açıldı. Mayıs açında açılan soruşturmanın ardından Can Dündar ve Erdem Gül savcılığa gelerek ifade verdi. Gazeteci Erdem Gül'de, Can Dündar gibi konu ile alakalı yazı yazmış ve tepkisini dile getirmişti. Bu durumun ardından savcılık tarafından ifadeleri alınan Can Dündar ve Erdem Gül'ün ifadelerinin iki saat sürdüğü bildirildi.

İfadeleri alınan Can Dündar ve Erdem Gül'ün mahkemeye sevk edilmesine karar verildi. İki gazeteci hakkında tutuklama kararı çıkartan savcılık, mahkeme önünde şahısların yargılanmasını talep etti. Bu durumun ardından ise Can Dündar ve Erdem Gül adliyeye götürüldü.

Savcılığın adlığı bu karar da Türkiye'nin gündemine yerleşti. Can Dündar'ın mahkeme tarafından tutuklanıp tutuklanmayacağı ise tam olarak bilinmiyor.

Can Dündar: 25 milyon teröristiz
Can Dündar 15 yıl sigortasız işçi çalıştırdı
Can Dündar ın yapmadığı şebeklik kalmadı
Can Dündar Cemaat in özgürlük bildirisini neden imzalamadığını açıkladı
Can Dündar Cemaat in özgürlük bildirisini neden imzalamadığını açıkladı
Can Dündar dan tepki çeken Diyarbakır tweet i

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.
x