SON DAKİKA

Bir Dönemin Devi Mağaza Battı!

>
Bir Dönemin Devi Mağaza Battı!
The Sun tarafından paylaşılan habere göre oyuncak devi olan Toys R Us alıcı bulamadığından dolayı toplam 106 mağazasını kapatma kararı kaldı. Bu sebepten dolayı 3.000 kişinin işini kaybedeceği ve açıkta kalacağı belirtiliyor.

2017 yılı Eylül ayında iflas başvuru yapan ve 28 Şubat 2018 tarihinde kayyum atanan Toys R Us, İngiltere'de yer alan tüm mağazalarını kapatma kararı aldı. Toplam olarak 106 mağazasının kapatılmasıyla birlikte 3.000 personel işsiz bir şekilde açıkta kalacak.

Toys R Us tarafından yapılan açıklamada müşterilerin hediye kartı ve kuponlarını en kısa süre içerisinde kullanmasının gerekli olduğunu, istedikleri zaman bunları geri çekecekleri vurgulandı.

Toys R Us'da çok uzun süredir devam etmekte olan mali sıkıntılardan dolayı kayyum ataması gerçekleştirilmişti. Şirketin yönetim işlerini devralan ve devam ettirecek olan Simon Thomas, konuya yönelik yapmış olduğu açıklamasında; bu sürecin şirkette çalışan personellerin çoğunluğunu etki altına alacak olduğunu, İşletmenin tüm kısımlarını devren satın alacak bir alıcı bulunması için her türlü çaba ve gayreti sarf edeceklerini iletti. Ardından daha yeni, küçük ve interaktif mağazalar açacaklarını, bunların 1980 ve 1990'l yıllarda açılan eski depo görünümündeki mağazalardan iyi performans sergilediğini vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde Toys R Us'ın İngiltere kolu ve leektronik mağazaları zinciri olarak ön plana çıkan Maplin'in de mali kriz yaşadığı iletilmişti. Toplam 6.000'e yakın çalışanın işini kaybetme tehlikesinin var olduğu da sözlere eklenmişti.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.