SON DAKİKA

Belediye Başkanının Makam Aracına Haciz!

>
Belediye Başkanının Makam Aracına Haciz!
Zonguldak sınırları içerisinde yer alan Kozlu İlçe Belediye Başkanı AKP'li Kerim Yılmaz'ın 2017 yılı Aralık ayında satın aldığı 530.000 TL değeri bulunan yeni makam aracı, belediyenin borçlarından dolayı alacaklılar haciz koydurunca bağlanmak zorunda kaldı. Başkan Yılmaz, makam aracı için kurban kestirip, kurbanın üzerine plakasını yazdırmıştı.

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, 2017 yılı Aralık ayında 2011 model olan eski makam aracının yerine, o günkü şartlarda değeri toplam 530.000 TL olan 2017 model lüks otomobil satın almıştı. Yılmaz'ın yeni makam aracı için kesitrdiği kurbanın üzerine ise otomobilin plakası olan 67 AH 010 yazılmıştı. Başkan Yılmaz, kurbanın etiyle birlikte pilav üstü et yaptırıp, belediye çalışanlarına dağıtmıştı.

Başkan Yılmaz, aracı aldığı zamanlarda DHA'na bir açıklamada bulunmuştu. Eski makam aracıyla Ankara'ya giderken yolda kaldıklarını ileten Yılmaz, Kötüydü demediğini, çok kötüydü dediğini belirtti. Son 1 yıl içerisinde çok büyük masraflar içerisine girdiğini ve bundan dolayı baya bir hırpalandığını dile getirdi. Bu aracı 211.000 TL'ye satın aldıklarını, Faturasının belediyede var olduğunu, iddia edildiği gibi 500.000'li rakamlara almadıklarını söylemişti. 

Kozlu Belediyesi'nden alacağı bulunan firmalar ise aracın üzerine haciz koydurarak aracı bağlattılar. 2017 yılı Aralık ayında aracın alınmasının hemen sonrasında 12 farklı firma belediyeden alacaklarına karşılık aracın üzerinden haciz işlemi gerçekleştirdiler. Bu sayının git gide artış gösterdiği iddialar arasında yer alıyorken, makam aracı ise Zongudal 1. İcra Dairesi'nin verdiği karar ışığında polis ekiplerince bağlandı.

Makam Aracı, şuanda Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'nün önünde. 

Haberin Etiketleri :
Son Dakika! Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi Görevinden Uzaklaştırıldı Gün İçinden

Son Dakika! Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi Görevinden Uzaklaştırıldı

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin, hakkında mülkiye müfettişlerince düzenlenen raporlarla ve adli mercilerce yürütülen soruşturmalar sonucunda görevinden uzaklaştırıldığı paylaşıldı. Hakkında düzenlenen raporlara göre Anayasa'nın 127. maddesinin verdiği yetki doğrultusunda görevinden uzaklaştırılan Belediye Başkanıyla ilgili merak edilen gelişmeler…

Yılmaz Büyükerşen Saldırısından Son Gelişmeler Gün İçinden

Yılmaz Büyükerşen Saldırısından Son Gelişmeler

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in uğradığı saldırıyla ilgili polisin soruşturmaları devam ediyor. Olayın ardından şüpheli iki kişinin gözaltına alındığı haberi gelmişti. Dün gece saatlerinde 2 kişinin daha yakalandığı belirtildi. Saldırıyı gerçekleştirilen kişi hakkında ilginç detaylar ortaya çıkarken, yakalananların kimlikleri ise henüz açıklanmadı.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.