SON DAKİKA

Ak Parti'nin kongre tarihi belli oldu! Peki yeni Başbakan adayı kim olacak?

>
Ak Parti'nin kongre tarihi belli oldu! Peki yeni Başbakan adayı kim olacak?
Ak Parti son yılların en büyük karmaşasını yaşamaya devam ediyor. Ak Parti'de genel olarak alınan kararlar doğrultusunda Ahmet Davutoğlu'nun gideceği belirtildi. Peki Davutoğlu'nun yerine kim gelecek?. Detaylar haberimizde...

Ak Parti'de son bir haftadır yaşanan olaylar herkesi derinden etkilemeye devam ediyor. İlk olarak Pelikan Dosyası adı altında çıkan yeni bir internet sitesi herkesi şaşırtmıştı. Bu durumun ardından sitede yayınlananlar herkesi daha da şaşırttı. Genel olarak sitede açıklanan konular herkesi şoke etmişti.

Ak Parti arasında başlayan ayrışma süreci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da dikkatini çekti. Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan Erdoğan'ın partisi ile bağını koparmaması ve kurucu olduğu parti ile yakından ilişkiler kurması herkesin dikkatini çekti. Bu durumla birlikte Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun siyasi fikirleri ve genel hamlelerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasi duruşıu ile uyuşmaması, Ak Parti içindeki fitili de ateşledi. Pelikan Dosyası'na karşılık olarak Sakarya Dosyası'nın çıkması ve Ahmet Davutoğlu ile Tayyip Erdoğan arasında yaşanan gerilimin daha da artması yeni kararların da alınmasına neden oldu. Bu kararların alınmasının ardından ise Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanlıktan ve başbakanlık görevinden ayrılmasına karar verildi.

MYK SONRASI KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU

Büyük bir kararlılık ile görevinden ayrılmasına karar verilen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ardından, olağanüstü kongrenin 22 Mayıs'ta yapılmasına karar verildi. Mayıs ayında kongre yapmayı düşünen Ak Parti tam olarak tarih belirlememişti. Fakat alınan kararlar doğrultusunda hükümetin hemen kurulması için kongre tarihi de belirlenmiş oldu.

Kongre tarihinin belirlenmesinin ardından ise kongre hazırlıklarına Ak Parti hemen başladı. Kulislerde en çok merak edilen ise Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yerine kimin geleceği oldu.

YENİ BAŞBAKAN KİM OLACAK?

Hatırlanacağı üzere dün yapılan açıklamalarda olağanüstü kongrede Ahmet Davutoğlu'nun başbakan adayı olmayacağı bildirilmişti. Bu durumun ardından yeni genel başkan adayının ve yeni başbakanın kim olacağı da merak edildi. Bu durumun ardından ise kulislerde farklı isimler dolaşmaya başladı.

En güçlü isim olarak başbakan adayı Binali Yıldırım gösteriliyor. Konuya ilişkin net bir aday belirlenmese de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı olan Berat Albayrak'ın da aday olabileceği iddia ediliyor. Aynı zamanda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın da aday olabileceği, bunun yanı sıra Saadet Parti'sinden ayrılarak Ak Parti'ye gelen Numan Kurtulmuş'un da aday olabileceği iddia ediliyor.

Başbakan Davutoğlu görevini bırakıyor! Davutoğlu'nun yeni görevi ne olacak?

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.