SON DAKİKA

ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES 2016 bahar sınav soru ve cevapları

>
ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES 2016 bahar sınav soru ve cevapları
Bir çok öğrenci için büyük önem arz eden ALES sınav sonuçları ve tüm merak edilenlerin detayları haberimizde...

Akademik düzeyde eğitim görmek veya akademisyen olabilmek için önem arz eden ALES bahar dönemi sınavı bugün gerçekleştirildi. Türkiye, Kıbrıs, Kırgızistan gibi bir çok ülkede aynı anda gerçekleşen ALES sınavı, çoğu öğrencinin de tercih ettiği sınavlar arasında yer aldı. Genel olarak üniversite öğrencilerinin tercih ettiği sınava aynı zamanda mezun olan ve yeniden lisansüstünde şansını denemek isteyen adaylar ALES sınavında yerini aldı.

Oldukça zorlayıcı bir sınav olan ALES, toplamda 150 dakika sürdü. İlk olarak 9.30'da başlayan sınav, daha sonra saat 12.00'da bitti. Sözel 1 ve Sözel 2 dahil olmak üzere bu alanda adaylara toplamda 80 soru soruldu. Sayısal 1 ve Sayısal 2 olmak üzere burada da adaylara toplamda 80 soru soruldu. Sınav genelinde adaylara toplamda 160 soru soruldu. Sürenin bir hayli kısıtlı olduğu ALES'te öğrenciler büyük sorunlarla da karşı karşıya kaldı.

SÜREYİ YETİŞTİREMEDİLER

Sayısal soruların oldukça zor olması ve aynı zamanda paragraf sorularının da bir hayli uzun olması adayları büyük oranda etkiledi. Bu durum nedeniyle de oldukça zorlanan adaylar, daha sonra süreyi yetiştirmekte büyük sıkıntı çekti.

Genel olarak sözel soruları cevaplayan ve mantık sorularında zorlanan adaylar, sayısal sorularında da büyük bir zorluk yaşadı.

MAYIS İÇİNDE AÇIKLANACAK

Bugün gerçekleşen ALES sınavının ne zaman açıklanacağı da merak ediliyor. Konuya ilişkin açıklama yapan yetkililer, ÖSYM'nin resmi 'Aday İşlemleri Sayfası'ndan 25 Mayıs tarihinde ALES sonuçlarının öğrenilebileceğini ifade etti.

ALES SINAV SORU VE CEVAPLARI AÇIKLANDI MI?

Bugün gerçekleştirilen ALES sınav soru ve cevapları henüz açıklanmadı. Konuya ilişkin en kısa zamanda ÖSYM' nin resmi internet sayfasından açıklama yapılması ve en kısa zamanda sınav soru ve cevapların yayınlanması bekleniyor.

Mardin'den kahreden haber! 2 asker şehit düştü!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.
x