SON DAKİKA

2018 Asgari Ücret Zam Oranı Belli Oldu? İşte Yeni Yılda Alınacak Asgari Ücret

>
2018 Asgari Ücret Zam Oranı Belli Oldu? İşte Yeni Yılda Alınacak Asgari Ücret
Haftalardır devam eden asgari ücret zammı görüşmelerinde sona gelindi. 4. kez toplanan komisyon dün akşam saatlerinde beklenen kararı verdi. 2018 yılı için belirlenen asgari ücret sürpriz zam oranı ne kadar olarak açıklandı? Agi dahil kim ne kadar maaş alabilecek? Merak edilen zam oranı ve Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısından öne çıkan notlar...

Milyonlarca işçinin merakla beklediği asgari ücretin yeni miktarı, dün yapılan 4. Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısı'nın ardından açıklandı. Asgari ücret zammıyla ilgili gelişmeler ve verilen kararlar dün yapılan son toplantının ardından milyonlarca işçiye duyuruldu. 2018 yılından itibaren geçerli olacak asgari ücret zam oranının yüzde 14,2 olarak belirlendiği duyuruldu. 2018 yılında asgari ücret ne kadar oldu? Asgari geçim indirimi, agi dahil asgari ücret ne kadar alınacak? İşte merak edilen tüm soruların yanıtları haberimizde…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun, son olarak toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısının ardından yaptığı açıklamayla 2018 yılı için asgari ücret zam oranının yüzde 14,2 olarak belirlendiği öğrenildi. Daha önce de e defa toplanan komisyon görüşmeler sonucu net bir karara varamadığı için meraklı bekleyişler devam ediyordu. Buna göre 1 Ocak 2018'den itibaren geçerli olacak brüt asgari ücret 2 bin 29 lira olarak açıklanırken, işçiler net olarak bin 603 lira para alıyor olacaklar.

Asgari ücrete yapılan zam haberi paylaşılmadan önce komisyonla ilgili bilgi veren Sarıeroğlu; Asgari Ücret Tespit Komisyonunun üçlü yapıda çalışmalarını sürdürdüğünü, hükümet adına 5 temsilci, işçi kesimi adına 5 temsilci ve işveren kesimi adına da 5 temsilci olmak üzere toplam 15 temsilcinin katılımıyla toplantının gerçekleştiğini ve ortak fikir birliği sonucu karar varıldığını belirtti. Agi oranlarını tablodan inceleyebilirsiniz.

2018 Asgari Ücret Zam Oranı Belli Oldu? İşte Yeni Yılda Alınacak Asgari Ücret

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.