SON DAKİKA

Zonguldak'ta göçük faciası: 2 yaralı!

>
Zonguldak'ta göçük faciası: 2 yaralı!
Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde bugün sabah saatlerinde özel bir madende meydana gelen göçük ucuz atlatıldı. Alınan son bilgilere göre iki kişinin yaralandığı kaydedildi.

Zonguldak'ın Kilim ilçesinde bugün sabah saatlerinde facianın eşiğinden dönüldü. Bir çok maden ocağının bulunduğu Zonguldak'ta bugün sabah saatlerinde özel bir madenden göçük meydana geldiği belirtildi. Gelik Beldesi, Kırat Mahallesi'nde bulunan madenden meydana gelen göçük ile birlikte, içeride iki işçinin kaldığı kaydedildi.

Çevredeki vatandaşların durumu polise bildirmesi ile birlikte olay yerine çok kısa sürede bir çok ambulans ve kurtarma ekibi geldi. Madende yaşanan bu göçük ile birlikte harekete geçen kurtarma ekipleri, kısa süren çalışmanın ardından işçilere ulaştı. Madende çalıştığı belirlenen işçilerden 39 yaşındaki Barış Bezir ve 30 yaşındaki Mustafa Sönmez kurtarıldı. Kurtarılan işçiler, hemen Kilimli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Türkiye'de 2014 yılında meydana gelen Soma faciasının ardından maden ocaklarında meydana gelen kazalar da dikkat çekmeye başladı. 301 işçinin ölümüyle sonuçlanan Soma faciasının ardından maden ocakları ile ilgili yasalar da değişti. Bu yasalarla birlikte, maden ocaklarında meydana gelen kazalar daha fazla araştırılmaya başlanıldı.

Yeni yasalara göre Zonguldak'ta meydana gelen bu kazanın nasıl meydana geldiği de araştırılacak. İş sağlığı ve güvenliği için araştırmalar yapan polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. Meydana gelen kazada ihmal olup olmadığı araştırılıyor.

Metro Turizm'in sapık muavini tutuklandı!

 

Survivor Atakan oyunlarda neden yarışmıyor? Survivor 2016 Atakan'ın son durumu ne?

 

Putin'den büyük Türkiye itirafı! 

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.