SON DAKİKA

Yüzyıllık Yalnızlık İsimli Dünyaca Ünlü Kitabın İlk Baskısı Çalındı!

>
Yüzyıllık Yalnızlık İsimli Dünyaca Ünlü Kitabın İlk Baskısı Çalındı!
İspanyol edebiyatı için önemli bir isimlerin arasında yer alan Gabriel Garcia Marquez'in ilk kitabı olan ve dünyada satış rekorları kıran kitabın ilk baskısı çalındı.

Ünlü yazar Cervantes'te sonra İspanyol Edebiyatı'nın güçlü kalemlerinden biri olarak görülen Gabriel Garcia Marquez'in ünlü romanı Yüzyıllık Yalnızlık'ın ilk baskısı çalındı.

Kolombiya'nın başkenti Bogota'daki Uluslararası Kitap Fuarı her sene olduğu gibi bu yılda kitap severlerle buluştu. Günde birçok kitapseverin bulunduğu fuarda en çok ilgi görenler arasıda Gabriel Garcia Marquez'in 'Yüzyıllık Yalnızlık' adlı romanının ilk baskısı oldukça ilgi gördü. İspanyol Edebiyatı'nın güçlü kalemlerinden biri olan Gabriel Garcia Marquez'in kitabı neredeyse tüm dünya dillerine çevrilmişti. Dünya'da da birçok kişi tarafından okunan ve büyük bir yankı uyandıran kitap, herkes tarafından oldukça sevilen bir klasik haline gelmişti. 

İlk basımın sergilenmesine ön ayak olan ünlü koleksiyoner Alvaro Castillo'ya ait olan kitabın çalınması ise Castillo'yu oldukça üzdü. Alvaro Castillo kitabın kendisi adına imzalı olduğu, değernin 60 bin dolar olduğu fakat kendisi için kitabın paha biçilmez olduğunu söyledi. Hayranları arasında 'Gabo' olarak bilinen ünlü İspanyol yazar 1982 yılında 'Yüzyıllık Yalnızlık' kitabı ile nobel edebiyat ödülünü almaya hak kazanmıştı. Ünlü yazar geçtiğimiz sene hayata gözlerini yumdu. Gabriel Garcia Marquez'in ölümünün ardından ise kitaplarının değeri arttı.

Polis ise her yerde hırsızları arıyor. Fuar alanındaki kameraları tek tek inceleyen polis, hırsızları teşhis etmek için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.