SON DAKİKA

Yüksekova'da hasar tespit çalışmaları başladı!

>
Yüksekova'da hasar tespit çalışmaları başladı!
Tama 80 gün önce başlatılan operasyonlarla birlikte bir çok Yüksekovalı evlerini terk etmek zorunda kalmıştı. Yeniden evlerine dönmeye çalışanlar içinse güzel bir haber geldi.

Şubat ayından itibaren Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde başlayan terör yapılanmaları TSK'nın da dikkatini çekmişti. Uzun zamandır devam eden bu durum ile birlikte bir çok kişi de büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmıştı. TSK'nın özellikle bölgede operasyon kararı alması ve ardından da düğmeye basması daha büyük sıkıntıları da beraberinde getirmişti.

Yüksekova'da meydana gelen bu durumun ardından bir çok kişi de büyük bir sıkıntı yaşadı. Yaşanan bu durum nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan binlerce kişi tam 80 gün sonra evlerine dönebildi. Evlerine dönebilenler ise bıraktıklarını istediği gibi bulamadı. Özellikle evleri darma duman olan ve bir çok kişinin evsiz kalmasına yol açan teröristlerin ardından bölgede sadece bir enkaz yığını kaldı.

Enkaz yığınları arasında eşyalarını toplamaya çalışan bir çok kişi de büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldı. Yaşanan bu olaylardan dolayı büyük acı çeken halk için yeni kararlar alındı.

TEKRARDAN İNŞA EDİLECEK

Teröristlerin bir enkaza çevirdikleri Yüksekova'da yeniden yapılanmayı uygun gören proje hayata geçirilecek. Bu proje ile birlikte, çok sayıda apartman ya da gecekondu da tamir edilecek. Öncelikle hasar tespitinin yapılmasını uygun gören bu durum ile birlikte bir çok kişi de evlerine çok rahat bir şekilde kavuşabilecek.

Hakkari'den yürek yakan haber: 1 asker şehit!

 

Büyük FETÖ operasyonu! 15 ilde eş zamanlı baskın!

 

Soykırım meselesi Almanya - Türkiye ilişkilerini alt üst etti!

 

Hamile bayanlar oruç tutabilir mi? Hamilelerin oruç tutabilmesi için yapılması gerekenler

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.