SON DAKİKA

Yeni Kimlik İçin Gerekli Belgeler Neler?

>
Yeni Kimlik İçin Gerekli Belgeler Neler?
Birçok vatandaş, yeni alınacak olan kimlik kartlarıyla ilgili randevu aldıktan sonra gerekli merkezlerden başvurularını yaptılar. Yeni kimlikleri ile adreslerine ulaştı. Peki kimlik kartı için gerekli belgeler neler olmaktadır? Yeni kimlik kartına yönelik detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Yeni Kimlik İçin Gerekli Belgeler Neler?

  1. Nüfus Cüzdanı (yoksa uluslarası aile cüzdanı, pasasport v.b.)
  2. Son 6 ay içerisinde çekilen biyometrik fotoğraf

Yeni kimlik için alınmakta olan hizmet bedeli 16 TL olarak belirlenmiştir. Nüfus cüzdanını almak için başvuru da bulunduğunuz takdirde ,sizlere yeni kimlik kartının teslimi yapılırken zarfın içerisinde bir PIN koduyla birlikte teslim edilecektir.

Sizden bu şifreyi unutmamanız ve bu zarfı asla kaybetmemeniz istenecektir. PIN şifrenizin bulunduğu zarf başvurudan hemen sonra teslim edilmektedir. Artı olarak bu durumda dikkat etmek gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

İlk olarak başvuru aşamasında PIN şifresini istemeyi asla unutmayın, zarfın hiç açılmamış olmasına dikkat edin ve size teslim edilen bu zarfı kimseyle paylaşmayın. Nüfus müdürlüklerinde bulunan tanımadığınız kimseyle şifre konusunda bilgi alışverişi yapmayın ve danışma gerektiren bir durum varsa bu danışacağınız kişi mutlak suretle resmi görevli olsun. 

Eğer yeni kimliğiniz şifresini kaybederseniz ya da unutursanız değişim yapmak için Nüfus Müdürlükleri binasıdna bulunan KIOSKLAR'la işlem yapmanız gerekecektir. KIOSKLAR bağlı olduğunuz Nüfus Müdürlüklerinde bulunmaktadır. 

Haberin Etiketleri :
Nüfus Dairesi Pazar Günü Açık mı? YAŞAM

Nüfus Dairesi Pazar Günü Açık mı?

Nüfus dairelerine hayatımızın çoğu zamanında ihtiyaç duyarız. Bundan dolayı çalışma saatleri de vatandaşlar için önemli bir husustur. Kimlik işlemler, nüfus kayıt örnekleri v.b. tüm işlemler nüfus daireleri tarafından yapılmaktadır. Nüfus daireleri her vatandaşın hayatında ihtiyacı olacak kurumlardır. Yeni doğan bebeğe kimlik çıkartılması, kayıp ve çalıntı kimliğin yenilenme talebi, ikametgah v.b. tüm işlemler bu daireler aracılığıyla yapılmaktadır. Nüfus daireleri Kaymakamlık binasının içerisinde bulunmaktadır.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.