SON DAKİKA

Yeni KHK Yayınlandı Eski Vali Mutlu İhraç Edildi

>
Yeni KHK Yayınlandı Eski Vali Mutlu İhraç Edildi
FETÖ üyeliği nedeniyle kamudan ihraç edileceklere yönelik KHK'lar yayınlanmaya devam ederken, geçtiğimiz ay hakkında görülen dava ile 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 30 yıla kadar da hapsi istenen Eski İstanbul Valisi olarak tanınan Hüseyin Avni Mutlu’nun ihraç edildiği belirtildi. İşte habere ait gelişmeler...

Fetullahçı terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonlar kapsamında örgüt üyeliği tespit edilenlerin ihraçlarına da devam ediliyor. Son gelen bilgilere göre Eski Vali Hüseyin Avni Mutlu’nun yeni yayınlanan KHK ile kamudan ihraç edildiği belirtildi. Ayrıca geçtiğimiz ay hakkında hazırlanan iddianame ile Vali Mutlu’nun 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 30 yıla kadar da hapsi istenmişti. Çok konuşulan haberin detayı yazımızda…

FETÖ üyeliği nedeniyle kamudan ihraçlara edileceklere yönelik yeni bir KHK daha yayınlandı. Buna göre Resmi Gazetede yayınlanan 692 sayılı yeni KHK ile eski İstanbul Valisi olarak tanınan Hüseyin Avni Mutlu’nun meslekten ihraç edildiği duyuruldu. 3 kez müebbet hapis cezasıyla da yargılanmaya devam eden Mutlu’nun karıştığı suçlar bu kadarla da bitmiyor. FETÖ'nün mülkiye yapılanması operasyonları kapsamında gözaltına alınan ve daha sonra da tutuklanarak cezaevine gönderilen eski Vali’nin adı gezi parkı olaylarında geçiyor.

Hazırlanan iddianameye göre şüpheliler arasında yer alan Hüseyin Avni Mutlu'nun İstanbul Valisi olduğu dönemde; Gezi olaylarının devam ettiği günlerde "Gençler, Gezi Parkı'nda kuş sesleri, ıhlamur kokusu ve arı vızıltısıyla huzurlu bir sabah var mı doğru mu? Aranızda olmak isterdim" ve "Çevre duyarlılığıyla hareket eden gençler bana ait .. No'dan arayabilirsiniz" şeklinde tweetler atarak eylemcilere destekte bulunduğu belirtildi. Öte yandan telefon kayıtları incelenen Mutlu’nun, Fetullah Gülen'le yaptığı telefon konuşmasını da doğruladığı söyleniyor.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.