SON DAKİKA

Yazdığı Not Sayesinde Dolandırılmaktan Kurtuldu

>
Yazdığı Not Sayesinde Dolandırılmaktan Kurtuldu
Kırşehir'de yaşayan bir kadın banka memuruna yazdığı not sayesinde dolandırılmaktan kurtuldu.

Kırşehir'de yaşanan olayda yeni bir dolandırıcılık vakasının önüne geçildi. M.S isimli kadın dolandırıcıların tuzağına banak memuruna yazdığı not sayesinde düşmedi. Kırşehir’de geçtiğimiz günlerde yaşanan yine dolandırıcı olayında kendilerini polis yâda savcı olarak tanıtan kişilerin M.Ç isimli bayana bankada bulunan parasının güvence altına alınması gerektiğini belirtti.

 

NOT YAZARAK KURTULDU


Bunun üzerine bankaya giden kadın tam iki saat boyunca telefonda dolandırıcılarla görüştü. M.Ç isimli Bayan Olayı şu şekilde anlattı; sözde benim iyiliğimi isteyen kişiler beni arayarak polis ve savcı olduklarını bankadaki paramı acil olarak güvence altına lamam gerektiğini belirttiler. Yanımda kimsenin olmasını istemediler bende bunun üzerine şüphelendim patronumda telefonda dolandırıcılar var galiba şeklinde yazdım. Polisler geldi bankaya gittik bana bu arada telefonu kesinlikle kapatmaman gerektiğini belirttiler. Bankada gişede bulunan memura dolandırıcıların yanımda olduğunu bana para çekmişim gibi makbuz ve 'Poşetle kağıt verin' diye not kağıtlarına yazılar yazdım. Gişe memuru da benim isteklerimi yerine getirdi.

‘POŞETİ İSTEDİKLERİ YERE GÖTÜRDÜM’


Bankadan çıktıktan sonra aracına yönlenen M.S.Ç bu arada telefonu kapatmadığını ve onların belirlediği yere giderek poşeti bıraktığını belirtti. Arabada ise poşetin içindeki kâğıtları az olarak gördüğünü ve kendisinin de üzerine biraz daha peçete eklediğini belirtti. Polislerin o sırada kendini takip ettiğini belirtirken poşeti bıraktıktan sonra başka bir bankaya gidip aynı işlemleri yeniden yaptığını belirtti. Dolandırıcıları bu sefer kendisinin kandırdığını itiraf eden bayan bu tür olaylara itibar etmeyin dedi.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.