SON DAKİKA

Yaza güzel vücut ile girmek istiyorsanız bu tavsiyelere dikkat!

>
Yaza güzel vücut ile girmek istiyorsanız bu tavsiyelere dikkat!
Uzun zamandır alınan kilolar, yaz ayları yaklaşınca verilmeye çalışılıyor. Peki sağlıklı kilo vermek için neler önem taşıyor?. İşte detaylar:

Uzun zamandır bir çok kişi kilo nedeniyle büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Bu durum nedeniyle de kilo vermek için çeşitli yöntemlere başvuran bir çok kişi kısa süre içinde kilo vermek için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Kısa süre içinde çok fazla kilo vermek isteyen bir çok kişi, bu sebepten dolayı da yardımcı gıdalar almaya devam ediyor.

Genel olarak fazla kilolardan kurtulmak isteyen kişiler, zayıflama çayları ve zayıflama hapları gibi bir çok ürünü kurtarıcı olarak görüyor. Bu konuda uyarılarda bulunan uzmanlar ise bu ürünlerin kullanılmaması gerektiğini kaydediyor. Genel olarak protein alınması ve en önemli durumun da egzersiz olduğunu açıklayan uzmanlar, mümkün şekilde haraket edilmesi ve kişinin kendine yönelik egzersizler yapmaya çalışması gerektiği ifade ediliyor.

Kişilerin uzun zamandır kilo vermekte zorlandığını kaydeden uzmanlar, bu konuda bir doktora görünmeli ve vücutta herhangi bir sorunun bulunup bulunmadığının araştırılması gerektiğini kaydediyor. Genel olarak tiroid sorunlarının da kilo vermede büyük sıkıntılar çıktığını ve kişiyi psikolojik olarak da etkilediğini kaydeden uzmanlar, mutlaka doktorlara bu konuda danışılması gerektiğini ifade ediyor.

Kilo vermek için kişilerin kendilerine uygun egzersiz programını seçmesi gerektiğini kaydeden uzmanlar, az kalorisi bulunan ürünlerin genel olarak tercih edilmesi gerektiğini belirtiliyor.

Güzellikte doğru bilinen yanlışlar büyük problem yaratıyor!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.