SON DAKİKA

Yargıtay'dan binlerce Bağkur'lu için erken emeklilik müjdesi!

>
Yargıtay'dan binlerce Bağkur'lu için erken emeklilik müjdesi!
Uzun zamandır tartışma yaratan ve bir çok kişiyi de zor durumda bırakan erken emeklilik için Yargıtay'dan flaş bir karar çıktı.

Büyük sorunlara neden olan ve çoğu kişinin de emekli olmasına neden olan bir durum tamamen ortadan kaldırıldı. 2000 yılında alınan bir karar ile birlikte kişilerin 4 Ekim'den sonra kayıt yaptırması halinde sigortalı olabileceği belirtilmişti. Bu kararı ortadan kaldırmak için bir çok kişi Yargıtay'a gitti. Yargıtay'da yapılan bu düzenleme ile birlikte, daha önce sigorta girişi olan fakat primi ödenmeyen kişilerin yine sigortalı sayılabileceğini bildirdi.

Yargıtay'dan çıkan bu karar ile birlikte dönemin hükümeti birbirinden farklı yasal düzenlemeler yaparak, 2000 yılından önce sigorta girişi olup ödeme yapmayan kişilerin sigortalı sayılmadığını belirtti. O kişilerin sigortalarının  prim ödendiği günden itibaren sayıldığını kaydeden yetkililer, böylelikle büyük bir karmaşaya da yol açtı.

YARGITAY'DAN YENİ KARAR

Bu düzenlemenin ardından Yargıtay'dan flaş bir karar geldi. Konu ile ilgili olarak daha önce dava açan bir kişi Yargıtay ile verdiği mücadelede başarılı çıktı. Bu başarıya göre ise Yargıtay, daha önce sigorta girişi yaptıran esnaf ve sanatkarların konu ile ilgili olarak emekli olabileceklerini belirtti. Sigorta girişinin tarihi ile birlikte, geçmiş yıllara dönük borcunu ödeyen bir çok Bağkur'lu emekli olabilecek.

Emekli olmak için dava açmak gerekiyor. Açılan dava sonucunda kişinin eğer sigorta girişi tescillenir ise, geçmişe dönük olarak borçlanma yapabiliyor ve bu sayede de emekli olabiliyor. Bu karar ile birlikte 500 bin kişinin bu yasadan yararlanabileceği ifade ediliyor.

Emlak vergisini ödemeyenler bu tarihe dikkat!

 

Küçük çocuğu taciz eden servis şoförü tutuklandı!

 

Ramazan'da pide fiyatlarına dikkat! Yüksek fiyattan pide almayın!

 

Temmuz ayının memur ve emekli maaşları belli oldu!

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.