SON DAKİKA

YGS'ye girmeyen 78 bin aday tehlikede!

>
YGS'ye girmeyen 78 bin aday tehlikede!
YGS'den direk geçiş yapmak isteyen ve sınava girmeden kendi bölümünden devam etmek isteyen adaylar için büyük tehlike olduğu bildirildi.

Bu yıldan itibaren meslek liseleri için flaş bir karar alan YÖK, artık direk geçiş yapılamayacağını ifade etmişti. Daha önceleri meslek lisesi öğrencileri kendi bölümlerinden devam edebiliyor ve ardından da bu şekilde üniversitelerin 2 yıllık bölümlerine geçiş yapabiliyordu. YÖK'ün bu durumu değiştirme kararının ardından ise bir çok öğrenci için büyük felaket başlamış oldu.

Daha önce çeşitli konularla ilgili olarak gçrüşmelere başlayan ve ardından da direk geçişi kaldıran YÖK, bu mevzuatı yönergeliklerden kaldırmadı. Bu yıl ki yeni yönergelerlede de yer alan sınavsız geçiş hakkı, ortalığın karışmasına neden oldu. Kısa süre içinde bir çok noktada geçerli olan bu durum nedeniyle öğrenciler de sınavsız geçiş hakkında başvuruda bulundu.

Tam 78 bin adayın sınava girmeyip direk geçiş hakkını kullanmak istediği öğrenildi. Bu durumun ardından ise büyük bir şok yaşayan öğrenciler, ne yapacaklarını şaşırdı. Eğer bu yıl YÖK yönergeye yeni bir madde ekleyip, söz konusu kararın gelecek yıldan itibaren geçerli olacağını belirtmezse 78 bin öğrenci üniversiteye giremeyecek.

78 bin öğrencinin de bir yıl daha kayıp yaşaması, daha büyük sıkıntıların da gün yüzüne çıkacağı anlamına geliyor. Konu ile alakalı olarak en kısa zamanda bir açıklama gelmesi bekleniyor.

Rüzgar Çetin'den Şehit polisin ailesine şok teklif!

 

THY uçağında sahipsiz telefon paniği!

 

Tuzla Tershaneler Bölgesi'nde patlama meydana geldi!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.