SON DAKİKA

Whatsapp Uçtan uca Şifreleme Uyarısı Mesajı Nedir? "bu sohbette gönderdiğiniz.."

>
Whatsapp Uçtan uca Şifreleme Uyarısı Mesajı Nedir?
"Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır." Bu mesaj Whatsapp kullanan herkese gün içinde gelmeye başladı. Peki bu mesaj nedir? Sohbet güvenliği mesajı detayları

Dünya üzerinde haberleşmenin ve sosyalleşmenin olmazsa olmazı olan Whatsapp programı neredeyse dünya üzerinde en çok kullanılan mobil uygulama durumunda. Kullanıcılar bu uygulama üzerinden arama yapıyor, sohbet ve yazışmalar hatta iş takipleri ve daha bir çok alanda kullanılıyor.

En özel bilgi ve sohbetler de whatsapp üzerinde yapılabiliyor. Fakat güvenlik olayı bazı kullanıcıları tedirgin edebilmekte. 

Yeni bir güncelleme ile Whatsapp, artık yazışmaları şifreleme teknolojisi ile kriptonize ederek gönderip, alıyor. Bazı kullanıcılarda "Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır." ibaresi sphbet ekranında görünebilir. Bunun kullanıcıları endişelendirmesine gerek yok. Zira iyi bir gelişme sayılabilir.

İşte O Uyarı:

Whatsapp

Çıkan uyarıya tıklayınca ise aşağıdaki resimdeki gibi doğrulama uyarısı geliyor ve doğrulamaya tıklayınca bir karekod çıkıyor. Bu karekodu mesajlaştığınız kişinin telefonunda whatsap açarak ve kodu okutarak doğrulama yapılabiliyor.


Whatsapp

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.