SON DAKİKA

Whatsapp'a Yeni Güncelleme! Artık Whatsapp Durum Özelliği Var!

>
Whatsapp'a Yeni Güncelleme! Artık Whatsapp Durum Özelliği Var!
Whatsapp, yeni özelliğinin bugün duyurusunu yaptı. Whatsapp'ın yeni güncellemesi beraberinde gelen yenilikler neler? İşte detaylar... Snapchat'i bir türlü deviremeyip sürekli kopyalayan ve bu girişimlerden dolayı basın üzerinde kopyacı olarak gösterilmiş olan Facebook, şuanda da sahibi olduğu Whatsapp'a Snapchat tarzı bir özellik eklendiğini belirtti.

Yeni Whatsapp Durum Özelliği Ne Sunuyor!

Whatsapp'a gelecek olan güncelleme beraberinde Whatsapp durum özelliği Snapchat'in aynısı olacak. Uçtan uca şifreleme getirilebilecek denilen yeni Whatsapp durum özelliği ile whatsapp durumunuza, aynı Snapchat ve İnstagram'da olduğu gibi yazılı fotoğraflar eklemesi yapabileceksiniz. Bu söz konusu eklediğiniz fotoğraflar 24 saat sonra otomatik olarak kaldırılacak. 

Aynı zamanda Whatsapp'ın uçtan uca şifreleme sistemi adı altında geliştirdiği güvenlik sisteminin, normal mesajlaşma söz konusu olduğunda bile birçok güvenlik sıkıntılarına sebebiyet verdiği düşünüldüğünde, yeni gelen durum özelliğinin ne denli güvenli olacağı tartışma konusu...

İlk etapta iOS ve Android platformlarına bugünden iitbaren OTA üzerinden gelmiş olan güncellemeyle kullanıcılarına sunulan Whatsapp Durum özelliğinin, Windows Mobile kullanıcılarına ne zaman denk geleceği hakkında bir tarih bulunmuyor.

Tepkiler Yağıyor!

Dün geceden beri güncellemeye yönelik Whatsapp'a binlerce tweetle tepkiler yağıyor. Güncellemeyle birlikte, söz konusu uygulamada önceden "Kişiler" adında bulunan sekme tamamen kaldırıldı ve onun yerine "Durum" sekmesi getirildi. Hikaye özelliği bulunan bu durum, İnstagram ve Snapchat'te bulunuyor. 

Kişiler sekmesinin taşındığı kategori ise, daha önce grup kurmak için kullanılan sohbet simgesinin içerisinde. Fakat kişiler simgesine ulaşım gösteremeyen kişiler binlerce tweet attı. Aynı zamanda kullanıcıların durumlarının 24 saat durup ardından silinmesi büyük tepki aldı. 

İşte o tepkilerden bazıları...

Whatsapp

Whatsapp

Whatsapp

Whatsapp

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.