SON DAKİKA

WEAR Ekibi Projelerini Tanıtım Ziyaretlerindeydi

>
WEAR Ekibi Projelerini Tanıtım Ziyaretlerindeydi
Ülkemizde bilim adına güzel gelişmeler de oluyor. Bir örnek olarak ise Erciyes Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği WEAR Ekibinin çalışmaları

Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği altında bulunan WEAR Ekibi (Wind Engineering and Aerodynamics Research Group) Doç. Dr. M. Serdar GENÇ öncülüğünde yürütülen projelerinden Flewa 1 isimli TÜBİTAK projesi için tanıtım ziyaretlerinde bulundu.

Ziyaretlerin daha çok projenin tanıtımı ve sanayiye uygulanabilirliği amacıyla olduğu belirtildi ve bu kapsamda Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ile bağ kurup, başta TAİ olmak üzere diğer sanayi kuruluşları ile de görüşüldü.

WEAR ekibinin projesinin daha çok mikro hava araçlarında ve rüzgar türbinlerinde kullanılabilecek esnek kanatlar üzerine olduğu ve başarılı sonuçlar alındığı bildirildi. Sanayi kuruluşlarının ise bu proje ile ilgilendikleri ve güzel dönütler alındığı belirtildi.

WEAR Çalıştayı Düzenleniyor

30 Mart Çarşamba günü ise konu ile alakalı olarak Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi konferans salonunda ulusal bir çalıştay düzenleyeceklerini ve bu çalıştayın konusunun hem projenin tanıtımı, hem de sanayi katılımı ile birlikte öğrencilere de etkileşim imkanı sunulacağı bildirildi.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.