SON DAKİKA

Uzun Menzilli 'Bora' Adlı Füzede Geri Sayım Başladı

>
Uzun Menzilli 'Bora' Adlı Füzede Geri Sayım Başladı
8 Yıldır üzerinde çalışma yapılma yapılan Bora adı verilmiş olan füzede geri sayım başlamış durumda. Bora en düşük menzilde Şam, Bağdat, Tahran, Kahire ve Roma'yı hedef olarak görebilmekte.

Füze tekbolojisi üzerinde 8 yıldır çalışılmakta olan Bora'da hazırlıklar çok hızlı bir şekilde devam etmekte. Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın 2009 yılından günümüze kadar çalışma yürütmekte olduğu karadan karaya atış yapabilen uzun menzilli Bora adı verilmiş olan füzede geri sayım başlamış durumda. Savunma kaynaklarından alınmış olan bilgi neticesinde Bora'nın uzun menzilli olduğundan dolayı 1000 kilometreye kadar hedef vurabildiği açıklandı.

ŞAM, BAĞDAT, TAHRAN, KAHİRE HATTA ROMA'YI HEDEF GÖREBİLİYOR

8 Senedir çalışmaları devam etmekte olan Bora adlı verilen füze altında Roketsan imzası taşıyacak. Herhangi bir detay paylaşılmayan söz konusu projeyle alakalı Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın resmi internet sitesinde Bora ile ilgili Uzun menzilli karadan karaya füze ve silah sisteminin tasarımı, kalifikasyonu, gerekli altyapının kurulması ve seri üretim amaçlanmıştır açıklaması yapıldı.

TSK'YA NE ZAMAN TESLİMİ YAPILACAK?

Savunma kaynakları aracılığıyla füze sistemlerinin TSK'ya ne zaman teslim edileceği konusunda resmi hiçbir açıklama yok, söz konusu Bora TSK'ya ne zaman teslim edilecek? bu konu üzerinde herhangi bir bilgi aktarımı mevcut değil. Sitede bulunan açıklamada konuyla alakalı yalnızca Teslimatların proje takvimine uygun bir şekilde devam ettiği yazmaktadır. 

Türkiye şu anda alçak ve orta menzilli füzelere sahip. Etki menzili 150 kilometreye yakın olan Yıldırım, Kasırga, Hisar gibi yerli füzeler kendisini ön plana çıkartmaktadır.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.