SON DAKİKA

Uzmanlar uyarıyor! Bu yiyecekler çocuklar için çok tehlikeli!

>
Uzmanlar uyarıyor! Bu yiyecekler çocuklar için çok tehlikeli!
Gün içerisinde çocukların tükettiği ve çok masum olarak görülen yiyecekler hakkında uyarılarda bulunan uzmanlar aslında bu yiyeceklerin çok sağlıksız olduğu hakkında ailelere uyarılarda bulunuyor.

Gün içerisinde çocukların çok fazla tükettiği besinlerden bir çoğu aslında sağlığa zarar veriyor. Amerika'da son yapılan bilimsel bir araştırmaya göre bir çok yiyecek, çocukların ilerleyen yaşlarda sağlıklarının bozulmasına neden oluyor. Bu durum nedeniyle de ailelerin çeşitli yiyeceklerden çocuklarını uzak tutmaları gerektiği ifade ediliyor. 

Yapılan araştırmalara göre sağlık açısından etkili olan yiyecekler, bir çok çocuğun da ölümüne neden oluyor. İlk olarak sağlıksız besinler arasında yer alan sosis, genel olarak çocukların boğulmasına neden olabiliyor. Bu sebepten dolayı da sosisli sandviçlerin uyarı ile satılması gerektiği kaydediliyor. Fugu Balığı denilen ve özel türde olan bu balık içerisinde bulundurduğu zehir nedeniyle, büyük zararlar verebiliyor. Fıstık genel olarak çok fazla tüketilen yemişler arasında bulunuyor. Fakat çok fazla alerjik reaksiyona yol açan fıstığa, çocuğunuzun da alerjisi olabileceğini unutmayın.

Roka, tere, marul ve maydonoz gibi çok tüketilen yeşilliklerin iyi yıkanması gerekiyor. İyi yıkanmayan yeşillikler, genel olarak bağırsak sorunlarına yol açabildiği gibi böbreklerde taşlanmaya da neden olabiliyor. Çok fazla tüketilen ve çocuklar tarafından da sevilen ton balığının azı karar çoğu zarar olduğu bildiriliyor. Her ne kadar sağlıklı olarak görülse de ton balığı, çok fazla tüketildiğinde sinir sistemine zarar verebiliyor.

Çocukların çok sevdiği yiyeceklerden biri olan patates kızartmasının içinde yüksek oranda bulunan akrilamid maddesi nedeniyle uzun süre tüketilirse damar sertliği, şişmanlık ve kansere neden olabiliyor. Hamburger içerisinde bulunan trans yağlar da kalp rahatsızlıklarına neden oluyor. Bu durum nedeniyle çocukların fastfood türünden uzak durmaları gerekiyor. 

Galatasaray'ın başına Fatih Terim mi gelecek?

 

İstanbul'da şüpheli paket alarmı ortalığı karıştırdı!

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.