SON DAKİKA

Ünlü Sanatçı Harun Kolçak Sevenlerine Veda Etti

>
Ünlü Sanatçı Harun Kolçak Sevenlerine Veda Etti
Uzun süredir ekranlardan ve sevenlerinden ayrı kalan sanatçı Harun Kolçak, 62 yaşında aramızdan ayrıldı. Yakalandığı prostat kanseri nedeniyle tedavisine devam edilen sevilen sanatçının dün akşam saatlerinde aniden rahatsızlanarak yoğun bakımı alındığı haberi geldi. Vücudu hastalığa yenik düşen sanatçının vefatı tüm sevenlerini yasa boğdu.

Sanat dünyasından bir üzücü haber daha geldi. Dün öğlen saatlerinde aniden rahatsızlanan ve aşırı kusma şikayetiyle Maslak Acıbadem Hastanesi’nde kontrol altına alınan usta sanatçı Harun Kolçak yakalandığı kanser hastalığına yenik düştü. Akşam saatlerinde fenalaşıp yoğun bakıma alınan sanatçının doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadığı belirtildi. Sanatçının ölüm haberinin duyulmasının ardından Kolçak’ın yakınları, arkadaşları ve sevenleri hastaneye akın etti. Haberin detayları…

Bir süredir prostat kanseri nedeniyle tedavi gördüğü bilinen ses sanatçısı Harun Kolçak’ın hastalığının nüksetmesinden dolayı iki gün önce Maslak’taki özel bir hastaneye geldiği ve tedavisine devam edildiği belirtildi. Ancak aniden rahatsızlanan ve doktorların müdahalelerine cevap vermeyen Kolçak’ın saat 23.00 sıralarında hayatını kaybettiği haberi geldi. 62 yaşında hayata gözlerini yuman sanatçı hakkında ilk açıklama doktorundan gelirken, hastalığın genel olarak vücudun iflasıyla ilgili olduğu bilgisi paylaşıldı.

Prostat kanserine bağlı böbrek yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Harun Kolçak’ın cenaze namazının cuma namazına müteakiben Teşvikiye Camii'nde kılınacağı ve ardından Gemlik'te defnedileceği öğrenildi. Sevilen sanatçının vefatı ardından babası, usta sanatçı Eşref Kolçak ise 'Yavrum çok erken gitti. Allah’ın takdiri ne desem ki…' diye konuştu. Öte yandan Nişantaşı’ndaki kılınacak cenaze namazına sağlığı el vermediğinden dolayı katılamayacağını belirten baba Harun Kolçak, oğlunun Gemlik’te annesinin yanına gömüleceğini ve oğlunun yanına getirileceğini belirttiği paylaşıldı.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.