SON DAKİKA

Üniversite sınavına girecekler dikkat! Yarın son gün!

>
Üniversite sınavına girecekler dikkat! Yarın son gün!
YGS sınavlarının ardından Haziran ayında yapılacak LYS sınavları için başvurular başladı. Bu başvurular için uyarılarda bulunan uzmanlar herkesin dikkatli olması gerektiğini bildiriyor.

Kısa süre içinde yapılan ve açıklanan YGS sınavı ile birlikte öğrenciler, biraz hüzün, biraz da mutluluk yaşamıştı. Bu durumun ardından büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalan öğrenciler, YGS genelinden düşük puanlar alınca, LYS için daha fazla çalışmaya başladı. Kısa süre içinde etkili olan çalışmalarla birlikte LYS sınavlarına daha sıkı hazırlanırken, ÖSYM, LYS başvuruları sürecini de açtı.

LYS için başvuru süreci başlarken, uzmanlar öğrencilerin dikkatli davranması gerektiğini ifade ediyor. Kısa süre önce adreslerde yanlışlıklar olduğu için büyük sorunlarla karşı karşıya kalan bir çok öğrenciye uyarıda bulunan uzmanlar, aday öğrencilerin mutlaka adreslerini sorgulamaları gerektiğini ifade ediyor. Kısa süre içinde adreslerini güncelleyen bir çok kişi için uyarılarda bulunan uzmanlar, LYS başvurularını yaparken tüm bilgilerin tek tek kontrol edilip o şekilde başvuru yapılmasının daha sağlıklı olduğunu kaydediyor.

BAŞVURULAR İÇİN YARIN SON GÜN

Başvurular için yarının son gün olduğunu hatırlatan ve LYS için başvuruda bulunacakların dikkatli olması gerektiğini ifade eden yetkililer, bu konuda öğrencilerin çok dikkatli olması gerektiğini ve tüm ücretlerin atmlerden yatırılması gerektiğini açıkladı. İlk olarak internet üzerinden başvuru yapan adaylar, daha sonra Halkbank ATM'lerinden LYS başvuru ücretlerini yatırabiliyor. LYS ücretleri ise oturum başına değişiyor.

LYS'de her oturuma girmek isteyen öğrenci, toplamda 200 lira harcamak zorunda kalıyor. Bu durumun yanı sıra öğrenciler, her bir oturum için 40 lira ücret ödüyor.

Avcılar Metrobüs durağında bomba paniği!

 

Konya'da kaybolan küçük Yasin bulundu mu?

4 YORUM
 1. Aysel Yılmaz

  En son başvuru tarihi nedir acaba?

  murat

  Arkadaşlar yarın son günmüş yarına kadar başvurmanız gerekiyor

  Hatice

  bende bu konuyu merak ediyorum

 2. Gamze Çolak

  Başvurular bittimi

Haberin Etiketleri :
 • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.