SON DAKİKA

Ücretli öğretmen nasıl olunur? Ücretli öğretmenlik maaşları

>
Ücretli öğretmen nasıl olunur? Ücretli öğretmenlik maaşları
Her geçen gün daha da önem kazanan ücretli öğretmenlikte ne kadar maaş alınıyor?. Ücretli öğretmenlik yapabilmek için şartlar nelerdir?. Detaylar haberimizde...

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Son zamanlarda artış gösteren ücretli öğretmenlik nedeniyle bir çok kişi yeni iş bulabiliyor. Öğretmenlerin son yıllarda atanamaması nedeniyle bir çok sıkıntı yaşanabiliyor. İlçelerde oluşan açıklar nedeniyle de bir çok bölgede ücretli öğretmenlik kadroları açılıyor.

Ücretli öğretmenlik kadrolarının açılmasıyla birlikte bir çok kişi bu alanda faaliyet gösteriyor. Ücretli öğretmenlik faaliyetlerinin artması ile birlikte bir çok öğretmen, görev başına gelerek öğrencilerin eğitimlerini devam ettiriyor. Her geçen gün ücretli öğretmenlik faaliyetlerinin artması da normal öğretmenleri sıkıntıya sokuyor. Bu durumun yanı sıra ücretli öğretmenler çok düşük ücretlere çalışıyor.

Ücretli öğretmenlerin genel maaşları bin liradan başlıyor. En fazla ücret ise bin 300 lira oluyor. Ücretli öğretmen olabilmek için 4 yıllık bir fakülteyi bitirmek gerekiyor. Kadroların açılmasıyla birlikte başvurular alınıyor. Başvurular ise ilçelerin Milli Eğitim Müdürlükleri'nden alınabiliyor. Başvuruları ve kadroları sık sık kontrol etmek gerekiyor. 

Başvurularınızın kabul edilmesi halinde ise gidip kaydınızı yaptırabilir ve işinize başlayabilirsiniz.

10 kasım 2015 yılı Ücretli Öğretmen Maaşları! Ücretli öğretmenlik başvurusu yap! Ücretli öğretmen kadroları! Ücretli öğretmen nasıl olunur?
2015-2016 Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar? - ücretli öğretmen nasıl olunur?
Ücretli Öğretmen Maaşları 2015
Ücretli Öğretmenlik Maaşları Belli Oldu 2015 -Mebmedya-
Ücretli Öğretmen Maaşları

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları 2018 E-Devlet Üzerinden Yapılacak! EĞİTİM

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları 2018 E-Devlet Üzerinden Yapılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre 2018 yılının 2. döneminden itibaren ücretli öğretmen başvuruları E-devlet üzerinden yapılacak. Binlerce ücretli öğretmen adayının başvurularını iletebileceği yeni sistemin merak edilen detayları ve başvuru aşamaları nasıl olacak? Son başvuru tarihleri ne zaman kadar sürecek? İşte haberin ayrıntıları...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.