SON DAKİKA

Türkiye'de Bir İlk Whatsapp İle Hastane Randevusu Alma Dönemi Başlıyor!

>
Türkiye'de Bir İlk Whatsapp İle Hastane Randevusu Alma Dönemi Başlıyor!
Şanlıurfa Birecik Devlet Hastanesinden vatandaşlara büyük kolaylık sağlayan yeni bir uygulama geliyor. Hastaneden randevu alabilmek için erken saatlerde kuyruk çilesi çekmek zorunda kalan hastalar artık whatsapp ile randevularını oturdukları yerden alabilecekler. İşte detayı.

Devlet Hastanesinde yaşanan sıra çilesi WhatsApp ile sona eriyor. Şanlıurfa Birecik Devlet Hastanesinde başlatılan uygulama sayesinde vatandaşlar, whatsapp üzerinden gönderdikleri mesaj ile randevularını almaya başladı. Daha önce erken saatlerde hastaneye gitmek zorunda kalan ve uzun kuyruklarda sıranın kendisine gelmesini bekleyen hastalar artık beklemeden sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek. 

Türkiye’de ilk defa faaliyete geçirilen uygulama hakkında Birecik Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Cem Bülbüloğlu açıklamalarda bulundu. Hastalara whatsapp mesajıyla randevu verilmeye başlanması ile hastanedeki yoğunluğun azaldığını belirten Başhekim, sistemin hem doktorlar hem de hastalar için büyük kolaylıklar sağladığını ifade etti.

Whatsapp üzerinden randevu verilmeye başlanması ile randevulu hasta sayısı artarken, hastaların poliklinik önünde bekleme süreleri de azalmış oldu. Halihazırda Sağlık Bakanlığı tarafından devam ettirilen randevulu sisteme ek olarak faaliyete geçen uygulama ile randevulu sistemin yaygınlaştırılması hedefleniyor. 


Şanlıurfa Birecik Devlet Hastanesinden randevu almak isteyen hastalar, whatsapp randevu hattına adını, soyadını ve randevu almak istedikleri bölümün adını belirterek mesaj gönderiyorlar. Hastane yetkilileri de uygun saat ve tarihte verilen randevu bilgilerini hastaneye iletiyor. Hastanenin yeni uygulaması ile randevu almak isteyenler 0 537 656 36 93 numaralı whatsapp hattından randevu alabilecekler.

Sağlık Bakanlığı’nın yüzde 50 randevulu hasta hedefinin üzerine çıkmayı amaçlayan hastane, whatsapp randevu sistemi ile randevu alarak gelen hasta sayılarının yüzde 22’den yüzde 35’e çıktığını iletti. Vatandaşların kuyruk çilesini bitiren uygulama sayesinde hastalara daha iyi ve kaliteli hizmet verilirken, Birecikliler’de memnuniyetlerini dile getirdi.

Haberin Etiketleri :
Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkındaki Açıklamalarına Tepkiler Gecikmedi! Gün İçinden

Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkındaki Açıklamalarına Tepkiler Gecikmedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail hakkında bugün yaptığı açıklamalardan sonra "İran ve Gazze'deki teröristleri destekleyen Türkiye Cumhurbaşkanından akıl alacak değiliz" çıkışıyla tepkileri üzerine çeken Netanyahu'ya yapılan eleştirilerin arkası kesilmiyor. ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasından sonra tansiyonun yükseldiği konuyla ilgili son gelişmeler..

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.