SON DAKİKA

Türkiye Genelinde Hava Durumu Nasıl Olacak? Sıcaklıklar Artıyor Mu? 4 Şubat 2017

>
Türkiye Genelinde Hava Durumu Nasıl Olacak? Sıcaklıklar Artıyor Mu? 4 Şubat 2017
Sıcaklıkların mevsim normallerinde devam ettiği ülke genelinde parçalı bulutlu hava hakim olmaya devam ederken, doğu bölgelerde kuvvetli buzlanma ve don olaylarına rastlanıyor. Hafta sonu şiddetli bir yağış beklenmezken yeni haftada hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji uzmanlarından gelen son bilgilere göre ülke genelinde hava sıcaklıklarının 2 ile 5 derece arasında artması tahmin ediliyor. Yapılan son değerlendirmelere göre ülkenin batı kesimlerinde hava parçalı bulutlu diğer yerlerde ise az bulutlu ve yağışsız geçmesi bekleniyor. Hafta sonu hava sıcaklıkları kaç dereceyi gösterecek? Yeni haftada sıcaklıklar tekrar düşüyor mu?

Hafta sonu ülke genelinde şiddetli bir yağış beklenmezken, batı kıyıların parçalı ve yer yer çok bulutlu olması, diğer yerlerin ise az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde etkili olan buzlanma ve don olayı gece geç saatlerde de etkisini göstermeye devam ederken ayrıca sis ve pus olayları da bekleniyor. Bugün batı kesimlerde yarı parçalı hava hakim olurken, açıklamalara göre kıyı Ege’de ise sağanak yağışlar etkili olabilir.

5 Şubat Pazar günü kuzey, iç ve batı kesimlerde yine parçalı bulutlu hava etkili olurken, Marmara, Ege, Batı Karadeniz ve Antalya çevresinde sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Yurdun doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayları yaşanabileceği için vatandaşların dikkatli olmaları önerilir.

Hafta sonu yurt genelinde mevsim normallerinde sıcaklık hissedilirken, batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklar hissedilecek. Yurt genelinde hafta başından itibaren parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olurken; kıyı Ege ile Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında sağanak yağış, doğu bölgelerde ise hafif kar yağışı bekleniyor. 

Haberin Etiketleri : havalar ne zaman ısınacak ,
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.