SON DAKİKA

Türkiye Genelinde Hafta Sonu Hava Durumu Nasıl Olacak? 29 Temmuz 2017

>
Türkiye Genelinde Hafta Sonu Hava Durumu Nasıl Olacak? 29 Temmuz 2017
Başta İstanbul olmak üzere bazı yerlerde etkisini gösteren yağışların ardından hafta sonu için yağış uyarısı yapılmadı. Özellikle yurdun Kuzey ve iç kesimlerinde sıcaklıkların hissedilir derecede düşeceği açıklanırken, İstanbul'da hava durumu nasıl olacak? Yeni haftada yurt genelinde sıcaklıklar nasıl olacak? İşte yanıtları...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün gelen bilgilere göre hava sıcaklığının yurdun kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 8 derece azalması bekleniyor. Karadeniz’in kıyı kesimlerinde havanın parçalı bulutlu olacağı, Trabzon ve Giresun’un iç kesimleri ile Artvin ve Ardahan çevrelerinde yer yer gök gürültülü sağanak yağışın olması öngörülüyor. Yağışlar en çok hangi bölgelerde etkili olacak? Son yaşanan felaketten sonra İstanbulluları bekleyen sürpriz bir yağış var mı? 

Uzmanların yaptıkları son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçmesi beklenirken, diğer yerlerin ise az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Karadeniz’in bazı iç kesimlerinde ara ara yağmur geçişleri olurken, hava sıcaklığının da hissedilir derecede azalması bekleniyor. Diğer bölgelerde ise herhangi bir yağış ya da sıcaklık değişimi beklenmediği belirtildi. Rüzgarın kuzey yönlerden hafif ve ara sıra orta kuvvette eseceği ancak Güney Ege’de yer yer kuvvetli etkisini göstereceği yapılan tahminler arasında.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıklarının ise; Ankara’da az bulutlu ve açık 29 derece,  İstanbul’da parçalı ve az bulutlu 30, Bursa’da az bulutlu ve açık 30, İzmir’de ise az bulutlu ve açık 32 derece olması tahmin edilmekte. İstanbul’da yaşanan şiddetli yağmur ve dolunun ardından hafta sonu bulutlu geçerken yağış beklenmiyor. En düşük sıcaklığı 22 derece olacağı İstanbul’da yeniden güneşli havanın hakim olmaya başlayacağı belirtildi.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.