SON DAKİKA

Türkiye Bölgede F16 Sayısını Arttırıyor

>
Türkiye Bölgede F16 Sayısını Arttırıyor
Suriye’de alınan ateşkes kararının arkasından Türkiye sınırlarındaki F16 sayısına artırıyor.

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Suriye’de yapılacak olan ateşkes anlaşmasının Şubat 27 itibaren yürürlüğe gireceği açıklanmıştı. Öncellikle ABD ve Rusya arasında imzalanan geçici ateşkes dâhilinde tarafların bölgede faaliyetleri ise böylece geçici olarak duracak. Suriye’de devreye girecek bu ateşkesi ise Türkiye’nin yakından takip edildiği açıklandı.

Türkiye ise sınır güvenliğini korumak için bölgede sürekli keşif uçuşlarını sürdürüyor. Türk hava kuvvetlerine ait F16’ ların bölgede sürekli devriye uçuşu yaptıkları bilinirken bugün yapılan bilgiye göre bu F!16 sayılarının arttırılacağı açıklandı. Bölgede sürekli devriye görevi yapan bu F!& sayısının ise bugünden itibaren 14’e çıkarıldığı açıklandı. Genelkurmay Başkanlığı bugün yaptığı açıklama ile bölgedeki F16 sayılarını artırdığını böylece açıklamış oldu.

Verilen bilgiye göre Türkiye’nin bölgede bugüne kadar en yoğun uçuşun yapıldığı bildirildi. Ayrıca bölgede en yoğun devriye uçuşların ise Rusya’nın savaş uçağının düşürülmesinin arkasından yaşandığımda belirtildi. Rus savaş uçağının düşürülmesinin arkasından ise bölgede 18 F16 devriye uçuşu yaptığı da açıklandı.

Sınırda rekor sayıda F-16
Rusya, Ermenistan daki hava üssündeki uçakların sayısını arttırdı - Netbul
Türk F-16 ları ABD için nasıl  hayalet  oldu?
F-16 lar Suriye uçağı için havalandı
Türkiye-Suriye sınırında sıcak gelişme!
Türkiye-Suriye sınırında sıcak gelişme!

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.