SON DAKİKA

Torba yasa ile zorunlu trafik sigortası fiyatları düştü mü?

>
Torba yasa ile zorunlu trafik sigortası fiyatları düştü mü?
Yeni çıkarılan torba yasa ile birlikte zorunlu trafik sigorta fiyatlarında düzenleme yapıldı. Peki fiyatlar düştü mü?. Detaylar haberimizde...

Uzun zamandır araç sahiplerini büyük oranda zorlayan trafik sigortaları için yeni düzenleme sonunda yapıldı. Bu yeni düzenlemelere göre ise sigorta fiyatlarında bir düşüş yaşanmayacak. Yeni torba yasa ile birlikte yeniden düzenlemeye tabi tutulan trafik sigortası primleri, ilerleyen zamanlarda düşürülecek.

Yeni düzenleme ile birlikte trafik sigortası primlerini ödeyen fakat hasar kaydı yaptıran kişiler, daha fazla prim ödemek zorunda kalacak. Yeni düzenleme ile birlikte değişen sisteme göre sürücülerin cebiden kaza için daha fazla para çıkacak. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre ise kaza yapan sürücülerin küçük çaplı hasarları kendi trafik sigorta primlerine yazdırmamaları. Örneğin far kırılması gibi küçük kazaların primlere işletilmemesi, sürücünün kendi cebinden ödemesi büyük önem taşıyor.

Primlerde kaza ya da hasar kaydının bulunmaması, sürücülere de olumlu yansıyor. Bu sayede sürücüler genel olarak primlerini daha düşük ödeyebiliyor. Yani genel olarak kaza yapan ve kaza yapmayan sürücüler için bir çözüm de oluşturulmuş olunuyor. Bu çözümle birlikte sürücüler arasında yaşanan adaletsiz durum da ortadan kaldırılıyor.

Yeni prim sistemi ile birlikte bir çok kişi de rahat nefes alabilecek. Şimdilik sigorta primleri düşürülmeyecek olunsa bile, ilerleyen zamanlarda sürücülerin düzenli ödemeleri ve kaza yapmamaları halinde primlerde belli bir düşüş yaşanbilecek.

Suriye'deki IŞİD hedefleri vuruluyor!

 

170 ödüle sahip olan komando görevinden uzaklaştırıldı!

 

Dolar ne zaman düşecek? 12 Mayıs Güncel dolar fiyatları 

 

Emeklilere müjdeli haber! Temmuz ayında emekli maaşları yüz güldürecek!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.