SON DAKİKA

Teröristler Bu Kez Yandı; Hem Yerli Hem Milli Yeni İHA'lar Yolda!

>
Teröristler Bu Kez Yandı; Hem Yerli Hem Milli Yeni İHA'lar Yolda!
DAEŞ’in, Kilis’i hedef alan saldırılarında hareketli pikaplar üzerine yerleştirilen roketleri kullanması, "İHA'ların silahlandırılması" çalışmalarını hızlandırdı.

Suriye’den kilise atılan Katyuşa roketinin Deaş bölgelerinden atılması üzerine TSK harekete geçti ve insansız hava araçları İHA’ lara yeni düzenlemeler getirildi. Katyuşa roketlerine karşı en etkili sistem olarak İHA’lar gösteriliyor. Radara yakalanmayan bu insansız hava araçları ile bu tip hareketli hedeflere karşı en büyük savunmanın sağlanacağı belirtiliyor.

SÖZLEŞME YAKINDA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK


Türkiye ABD’nin incirlik üstünde konuşlandırdığı 'Hellfire'  füzesi ile donatılmış İHA’ların kullanılmasına ilişkin bir destek bulanmasından dolayı TSK yerli imkânlarını kullanarak yeni silahlı İHA’lar envanterine katma çabasına girdi. Suriye sınırında etkin görev yapan milli İHA sistemi Bayraktar ile alım sözleşmesinin ise en kısa zamanda yapılacağı belirtiliyor. roket san tarafından üretilen MAM-L akıllı mühimmatı İHA’ların üzerine entegre edilmesi ile deneme atışlarına başlanıldığı açıklandı. Yapılan denem atışlarından sonra silahlı İHA’ların TSK’nın ihtiyacına tam olarak cevap verdiği kaydedildi.

Teröristler Bu Kez Yandı; Hem Yerli Hem Milli Yeni İHA

OPERASYONA ÇIKABİLECEK


TSK’nın taleplerini karşılamak üzere alım sözleşmesinin ise çok kısa zamanda yürürlüğe gireceği belirtildi. Sözleşmenin kabul edilmesinin arkasına İHA’ların füze takılarak operasyonlara çıkabileceği kaydedildi. Türkiye insansız hava sistemi ile füze atışı yapabilecek 6 ülke arsında yer alıyor.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.