SON DAKİKA

Temmuz ayının memur ve emekli maaşları belli oldu!

>
Temmuz ayının memur ve emekli maaşları belli oldu!
Uzun zamandır büyük merakla beklenen temmuz ayı emekli maaşları ve memur maaşı oranları belli oldu. Detaylar haberimizde...

Temmuz ayında yapılması planlanan zam oranları da belli oldu. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Memur Sen ve Çalışma Bakanlığı arasında anlaşma imzalanmıştı. Yapılan anlaşma ile birlikte memurlara ve emeklilere de verilecek zam oranları da belli oldu.

Uzun zamandır büyük merakla beklenen zamlar, Temmuz ayından itibaren geçerli olacak. Temmuz ayında yapılacak olan yeni zamlarla birlikte en düşük maaş alan emekli memurlar, 80 lira zam alarak bin 701 lira maaş alacak. Aynı zamanda çalışan memurlara da büyük kolaylıklar sağlanacak. Kısa süre içinde yapılacak olan zamlarla birlikte en düşük maaş alan bekar çalışanlarda 2 bin 140 lira artış alacak.

EMEKLİLERE AYNI ZAMLAR VERİLECEK

Uzun zamandır emeklilerin büyük merakla beklediği zamlar da sonunda verilecek. En düşük emekli maaşı bin 701 lira olurken toplu sözleşme zammı ile birlikte artışlar 186 lirayı bulacak. Emekliler için önemli olan bu artışlarla birlikte çalışanların maaşları da iyi bir artış yaşayacak.

Temmuz ayında yapılacak zamlarla birlikte yeniden zam durumu Ocak ayında gerçekleştirilecek.

Emlak vergisini ödemeyenler bu tarihe dikkat!

 

Küçük çocuğu taciz eden servis şoförü tutuklandı!

 

Ramazan'da pide fiyatlarına dikkat! Yüksek fiyattan pide almayın!

 

Yargıtay'dan binlerce Bağkur'lu için erken emeklilik müjdesi!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.