SON DAKİKA

Teknoloji Devi Apple Otomobil İşine Giriyor!

>
Teknoloji Devi Apple Otomobil İşine Giriyor!
ABD'li teknoloji devi Apple'dan sürücüsüz araç geliştirme konusunda beklenen açıklamalar geldi. Birçok kişi tarafından büyük merakla beklenen konu hakkında Apple'ın Üst Yöneticisi (CEO) Tim Cook'tan önemli açıklamalar var. Otomatik sistem teknolojisine odaklanan firmanın çalışmalarından ayrıntılar...

Teknoloji devi Apple'ın son yıllarda, otomobile olan ilgisi hakkında çok konuşuldu. Firmanın bu fikri pek çok çevre tarafından farklı yorumlanırken, birçok kişide şirketin otomobil üretmesini bekliyordu. Ancak şirketten paylaşılan bilgilere göre bu konudaki düşüncelerin geçen yıl belirlendiği belirtiliyor. Peki artan rekabet karşısında Apple’ın bu atağı nasıl değerlendiriliyor? Ayrıntıları haberimizin detayında…

Basında paylaşılan haberlere göre Apple'ın Üst Yöneticisi (CEO) Tim Cook, konu hakkında "Çok önemli bulduğumuz bir teknoloji. Bunu biraz da diğer yapay zeka projelerinin anası olarak görüyoruz. Aslına bakarsanız çalışabileceğimiz en zor yapay zeka projelerinden birisi olabilir" dediği belirtildi. Firmanın sürücüsüz araç geliştirme konusundaki çalışmaları hakkında bilgilerde verilirken, ayrıca sürücüsüz araç teknolojisi alanında da araştırmaların yapıldığı paylaşıldı. Söz konusu olan araç teknolojisinin Apple için "temel" olduğunun altını çizen Cook, otomatik sistem teknolojisine odaklandıklarını dile getirdi.  

Apple'ın 2014 yılında kurmuş olduğu ve sürücüsüz araç teknolojisi olarak bilinen "Titan Projesi" nde (Project Titan) yaklaşık bin mühendisin çalıştığı tahmin ediliyor. Uzmanlar, sürücüsüz araç teknolojisi sektöründeki artan rekabete dikkatleri çekerken, Apple'ın bu alanda zorlanabileceğini öngörüyor. Sürücüsüz otomobiller, elektrikli taşıtlar ve sürüş paylaşım gibi üç değişim vektörünün, aynı anda hayatımızı değiştirdiğine değinen şirket; sürücüsüz teknolojisiyle ne zaman karşılaşılacağı konusunda ise ürün bakış açısıyla ne yapacaklarını söylemenin mümkün olmadığını belirtti.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.