SON DAKİKA

Taşeron işçiler kadroya ne zaman geçirilecek? Taşeron işçi ne kadar maaş alacak?

>
Taşeron işçiler kadroya ne zaman geçirilecek? Taşeron işçi ne kadar maaş alacak?
Uzun yılların ardından kadro alacak olan taşeron işçiler, ne zaman kamu görevlisi olarak çalışmaya başlayacak. İşte detaylar:

Uzun yıllar boyunca işsizlikle karşı karşıya kalan ve büyük sorunlar yaşayan taşeron işçiler, bu durumun ardından yeni bir girişim ile en büyük hayallerine kavuşuyor. Uzun yıllar kamuda çalıştıktan sonra büyük sorunlar yaşayan taşeron işçiler, işsiz kalma durumu yaşamışlardı. Bu durumun yanı sıra bir çok taşeron işçi, kıdem tazminatlarını almakta ve özlük haklarından yararlanmakta da zorlanıyordu.

Taşeron işçilerin her geçen gün daha büyük sorunlar yaşaması nedeniyle harekete geçen hükümet sonunda sevinçli haberi verdi. Kamuda genel olarak yeni bir istihdam alanı yaratmak ve taşeron işçilerin tamamen sıkıntılarından kurtulmasını sağlamak amacıyla kadro alımlarının yapılacağı bildirildi. Ocak ayından bu yana uzun çalışmalar neticesinde sona yaklaşılan taşeron kadrolarında bir çok değişiklik yapıldı.

SINAVLA ALINACAKLAR

Taşeron işçilerin kadroya alınması için bir çok çalışmanın yürütüldüğünü ifade eden yetkililer, kadro alımları için Maliye Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı'ndan genel yetkilerin ve incemelerin gelmesi gerektiğini belirtti. Bu incelemelerin ardından ise taşeron işçiler sınavlarla birlikte kamya geçiş yapabilecek.

Kamuya geçiş yapan taşeron işçiler, özel kadrolu sayılacak. Özel kadrolu olan işçiler, özlük haklarına sahip olabilecek ve herhangi bir sıkıntı yaşamadan rahat bir şekilde senelik izinlerini kullanabilecek. Kadroya alınan işçilerin maaşlarında ise genel bir değişim yaşanmayacak. Yıllık olarak yine ne uygun artış görülürse o artışlar yapılacak. Bu durumun yanı sıra 3 yılda bir işçilerin sözleşmeleri yenilenecek.

Emekliler için banka promosyonlarında sevindirici son!

 

İstanbul'da büyük terör operasyonu!

 

Kilis'e roketli hain saldırı! 1'i polis 2 yaralı

1 YORUM
  1. kadroya bak

    eeee kadro sözü böylemiydi milleti kandırdınız yazık

Haberin Etiketleri :
Taşeron Düzenlemesinden Son Dakika Gelişmesi! Kimler Düzenlemeden Yararlanabilecek? Gün İçinden

Taşeron Düzenlemesinden Son Dakika Gelişmesi! Kimler Düzenlemeden Yararlanabilecek?

Geçtiğimiz günlerde TBMM Bütçe görüşmelerine de konu olan taşeron işçilerin kadroya geçirilmesiyle ilgili müjdeli haber geldi. Olağanüstü hal kapsamında çıkarılan 696 sayılı KHK ile taşeron işçilerin kamuda sürekli işçi kadrosunda çalışabilmelerinin önü açılmış oldu. Taşeron işçilikten sürekli işçi kadrosuna geçebilmek için hangi şartlar aranıyor olacak? İşte detaylar...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.