SON DAKİKA

Taşeron işçiler kadro alabilmek için sınava girecek!

>
Taşeron işçiler kadro alabilmek için sınava girecek!
Taşeron işçiler için henüz tarih verilmedi. Fakat konu ile alakalı olarak merak edilenler nedeniyle yetkililer de açıklama yapmak zorunda kaldı.

1 Kasım seçimlerinden sonra taşeronlar için kadro çalışmalarına başlayan yetkililer, en kısa zamanda taşeronları memnun etmek için çeşitli kararlar aldılar. Uzun zamandır taşeron işçilerin büyük sorun yaşaması ve genel olarak işten atılma korkusunu yaşaması nedeniyle, yeni kararlar alan hükümet, bir çok taşeron işçinin kadroya geçirilmesi için düğmeye de bastı.

Kador çalışmalarıyla alakalı çalışmalar devam ederken, taşeronların ne zaman kadrolara geliştirileceği ifade edilmedi. Fakat konuya ilişkin merak edilenler cevaplandırılmaya başlandı. Kadroya geçirilecek olan taşeron işçiler için özel sözleşmelerin hazırlanacağını ifade eden yetkililer, bu işçilerin 657'li olmayacaklarını fakat memurlarla aynı haklara sahip olacaklarını kaydetti. 3 yılı geçmeyecek olan sözleşmelerle taşeron işçiler için çalışma şartlarının oluşturulacağını ifade eden yetkililer, aynı zamanda kadroya alınacak olan taşeron işçilerin çeşitli şartları sağlaması durumunda işe alınacağı ve kadroya geçirileceği ifade edildi.

SINAVA TABİ TUTULACAKLAR

Yeni başvuruda bulunmak isteyen ve taşeron işçi olarak çalışıp kadrolu olmak isteyen kişiler içinde farklı bir sınav oluşturulacak. Memur alımları için genel olarak yapılan KPSS gibi bir sınavın yapılacağı ve taşeron işçilerin de bu şekilde seçileceğini ifade eden yetkililer, bu konuda herhangi bir sıkıntının yaşanmayacağını ve herşeyin daha şeffaf bir şekilde gerçekleşmesi için böyle bir kararı aldıklarını ifade etti.

Teröristler PKK kamplarından kaçıyor!

 

PKK'lı teröristler cemaat evinde yakalandı!

 

FLAŞ! Bursa'da düzenlenen bombalı eylemi o örgüt üstlendi!

 

Haberin Etiketleri :
Taşerona Kadroda Son Dakika Gelişmesi! Kadro Tarihi Açıklandı mı? Gün İçinden

Taşerona Kadroda Son Dakika Gelişmesi! Kadro Tarihi Açıklandı mı?

Yaklaşık 1 milyona yakın işçiyi ilgilendiren taşeron meselesiyle ilgili son detayların, TBMM Genel Kurulunda gerçekleştirilen 2018 yılı bütçe görüşmeleri esnasında paylaşıldığı öğrenildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun açıklamalarına göre bu hafta içerisinde netleşecek olan taşeron meselesinde sona gelindi. İşte haberin ayrıntıları...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.